Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Kisfiam nem hízik két hónapja...

JenPotter kérdése:

Kisfiam nem hízik két hónapja - beteg és fogzik - meddig normális a dolog?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11 hónapos, 9 hónapos kora óta 9.8kg - 10.2kg között mozog a súlya. Tegnapelőtt pl. megint csak 9.8 kg volt. Február eleje óta harmadjára vagy negyedjére van megfázva, három hete antibiotikumot is szedett. Szoptatom, de már szinte egyáltalan nincs tejem, tápszert egyáltalán nem fogad el, sem a cumisüveget, iszogat natúr joghurtot, vizet, teát, de nagyon keveset. Most a lenti őrlő fogai kínozzák amellett, hogy csúnyán megfázott egy hete és a bölcsit is el kellett sajnos kezdenie (külföldön élünk). Tudom, ilyenkor elfogadott, hogy nem éhes a baba, de én már annyira frusztrált vagyok, másfél hónapja azon rettegek, hogy az eddig szépen gyarapodó kisfiamnak mi baja lehet? Negyedik napja a joghurton kívül mindenféle ételt visszautasít! Az orvos múlt héten azt mondta, ha nincs láza, majd elmúlik... Segítsetek, tapasztalt anyukák, Ti mit gondoltok??

2014. ápr. 21. 14:51
 1/3 A kérdező kommentje:
cmAzt el felejtettem írni, hogy 3850g-mal és 54cm-rel született, a hossza most 78,5 - 79cm. Naponta van 4-5 pisis pelusa és nagyon gyors az anyagcseréje, van, hogy naponta 3-4-szer is kakil (inkább hígas, de nem hasmenés, csak ritkán).
2014. ápr. 21. 15:45
 2/3 anonim ***** válasza:
először is a széklete laza mert szilárd kajcsit nem eszik,antibi. Is okozz hig székletet...én ilyenkor normafloret szoktam adni napi 1x(szervezetét feltölti vitaminnal) :) .Suly gyarapodás ilyenkorkörül lelassul,többet mozognak,fogak stb.fogzás miatt nemkiván enni,joghurttal telitődik....almát szoktam még adni''hüti''inyét.,krémturót.Vissza fog térni étvágya,ne erőltezsd,rágnivaló legyen kezébe mindig,kocka háztartásikeksz,sima piskota,lehet hogy most kinevetsz...pulyszárnyat sütöttem annak csontjárol leszedttem a husit...ize miatt rágta rágta és jót tett hamarébb áttörnek fogacskák! :) 5gyermekes anyuka.
2014. ápr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fogzásos időszakban fogyni is szokott a lánykám.
2014. ápr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!