Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Miért "rohad, lyukas" olyan...

Miért "rohad, lyukas" olyan sok kis gyerek foga?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat látok mostanában gyerekeket, és nagyon sokuknak rossz állapotban a fogaik.

Mi most 1 évesek leszünk, szeretném tudni, hogy mire figyeljek (bár még csak 2 fogacska bújt ki)..



2014. máj. 6. 08:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert nagyon sok édességet kapnak a gyerekek, és még ez a kisebbik baj. A nagyobbik az, hogy ha a szülő nem ápolja megfelelően és rendszeresen a kicsi gyerek fogait, esetleg rábízza a már nagyobbacska gyerekre, de nem figyel oda, hogy etényleg megmosta-e vagy ha igen elég alapos volt-e az a fogmosás. Ez esetben persze hogy nagyon hamar elromlanak az egyébként is érzékenyebb tejfogak.
2014. máj. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Az egyik része a genetika. Bármit csinálsz, a genetikát nem lehet befolyásolni. Sajnos ez ilyen.


Másik része pedig az alapos fogmosás. Én akkor kezdtem mosni a nagynak a fogát, amikor már zártabb volt a fogazata.

Ilyen idős korban azt sem tudta, hogy mi az a csokoládé, édesség.


Most 3 éves, összes foga megvan már. Negyed évente viszem fogorvoshoz (körzeti), hogy ránézzen, minden rendben van-e.

Ugyanis én (amíg itthon voltam vele), hiába mostam neki napi 3×, a bölcsődében nem hogy 1×, még egyszer sem mossák meg a fogukat.

Szeptembertől megy oviba, ott pedig közölték, hogy középső csoportig nem kell fogmosókészlet.

Akkor addig ön tisztulnak a fogak?! ;)


Az eredeti kérdésre visszatérve, a mi környezetünkbe (elég sok családdal találkozom) egyik gyermek foga sem rohad és lyukas.

2014. máj. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

Bizony, örökletes is lehet. Olyat is hallottam, hogy az anyatejes táplálás okozta, mivel a baba a cicin aludt el, így a szoptatás után már nem lehetett fogat mosni.

Illetve nagyon kell figyelni a cumisüvegbe tett cukros levekkel, ezekkel általában, de ha lehet, ne cumisüvegbe, hanem pohárba kerüljenek. Ha már a szülő úgy gondolja, hogy ez kell.

És persze fontos az alapos fogmosás, meg a rágás, ha a baba már képes erre.

2014. máj. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Genetika is és a sok cukros étel fogyasztása is okozza, pl kakaó este és utána már nincs fogmosás, a rengeteg cukrozott étel, nasi.
2014. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Genetika, cukor fogyasztás, nem megfelelő fogmosás.
2014. máj. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tica0121 ***** válasza:
84%

Egy fog nem rohad, hanem romlik.... Ez annyira undorító megfogalmazás, hogy a gyomrom forog tőle! Nem Ti lesztek egy évesek, hanem a gyermeked lesz egy éves, remélhetőleg Te már ennél némileg idősebb vagy. Szerintem ha ilyen jó megfigyelő vagy, hogy látod, hogy sok gyereknek rossz a foga és a Tieid nem rosszak, akkor tudod, hogy hogyan kell helyesen ápolni a fogakat. Egy gyereknél sem működik ez másként. Napi háromszori fogmosás, sok gyümölcs, kevés édesség. De persze ha a genetika kibabrált vele, akkor a fejed tetejére is állhatsz, akkor is romlani fognak a fogai. Ha így lesz, akkor pedig elhordod majd fogorvoshoz!

És lehet lepontozni!!

2014. máj. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mosnak fogat rendesen!

Ne csak a cukortól romlik a fog. A gyümölcs is annyira káros a fogra, mint a cukor, mert savas, ami megkezdi a fogzománcot, és kilyukad!

Minden étkezés után fogat kéne mosni, de legalább reggel este!

Nem egyedűl a gyereknek, hanem utánna a szülőnek is átsikálni, ne maradjon ott semmi.

2014. máj. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha vki sok édességet eszik, és rendesen ápolja a fogát, akkor csupán csak az édességtől nem fog kilyukadni neki. Párom pl világ életében sok édességet evett és teljesen jók a fogai. Nekem meg genetikailag rosszak. :( Pedig mosom rendesen őket minden nap.

Ez van sajnos.

Pár hete egy nagyon csinos fiatal anyuka kb 3 éves fiának az összes foga kicsi fekete-szürke csonk volt. :O Azon gondolkodtam akkor, h miért lehet ez, h egy magára adó nő nem figyel a gyerek fogaira?

Szerintem amit tehetsz, h minden nap mosod neki, egyelőre elég nedves gézlappal vagy ujjra húzható fogkefével. Aztán ha már van annyi foga , akkor fogkefe és fogkrém. Később meg évente elviszed megnézetni a fogait.

2014. máj. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van egy rokongyerek a családban, most 4 és fél éves.

Egészen pici korától fogva cukrozott teát és szörpöt kap cumisüvegből. A mai napig, pedig már 4 és fél éves, otthon cumisüvegből issza ezt a sok, cukrozott löttyöt. És nem ápolják a fogát sem abszolút. Na, neki azért romlottak meg teljesen a fogai.

Amit lehet tenni a megelőzés érdekében, hogy minél előbb elhagyja az ember a cumisüveget és pohárból itatja a gyerekét, nem tömi túlzottan cukros löttyökkel, alapvető itala a víz legyen, a túlzott édességfogyasztást is kerülni kell, illetve napi szinten ápolni kell a fogakat.

Amennyiben mindent megtesz a szülő a megelőzés érdekében, de egy kicsit akkor is romlanak a fogak, akkor az pedig genetikai dolog. Ugyanis a rossz fogazatot lehet örökölni.

2014. máj. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

A sok szénsavas lötty,cukros gyümölcslevek,édesség...és ,hogy nincs rendszeresen mosva.

Az én lányom csak a vizet volt hajlandó meginni,és már 8 hónaposan pohárból itattam. Kínáltam teával,gyümölcslével,de nem kérte,így utólag nem is bánom,hogy így alakult. Ma már 4 éves. Egyeltalán nem iszik szénsavasat,még ha az oviban ünnepelnek és gyerek pezsgő van,akkor sem,pedig sosem tiltottam. Gyümölcslevet pedig nagyon ritkán.

Minden reggel reggelizik ,aztán fogat mos,magától,mindig kérdezi,hogy Anya,most van fognyűvő manó a számban?...szoktam mondani,hogy igen ,ott látok egyet,és ő megy és megmossa,mielőtt "lekalapálja " a fogát. Ezt ő találta ki :) Szép fogai vannak,remélem így marad :)

2014. máj. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!