Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Miért "rohad, lyukas" olyan...

Miért "rohad, lyukas" olyan sok kis gyerek foga?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat látok mostanában gyerekeket, és nagyon sokuknak rossz állapotban a fogaik.

Mi most 1 évesek leszünk, szeretném tudni, hogy mire figyeljek (bár még csak 2 fogacska bújt ki)..



2014. máj. 6. 08:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden készétel (ezekből rengeteget fogyasztunk), gyümölcslé, üdítő, babáknak, kicsi gyerekeknek szánt nasi tele van cukorral. Szóval akkor is rengeteget viszünk be a szervezetünkbe, ha a teába nem kanalazzuk a kristálycukrot. Nekem nagyon nagy parám ez a lyukas fog kérdés, mert az én fogaim sem épp marha jók, meg a páromé sem, de a gyerekét nagyon óvom. Fogmosás, és próbálom a curkot kiszorítani, amennyire lehet. Kristálycukor helyett xilitet használunk, ez óvja a fogakat. És mosom, amikor csak tudom. A gyerek sajnos nem rajong a mutatványért, másfél éves koráig szájzárat kapott, ha meglátta a fogkefét.


Próbáld a gyerkőcöt szoktatni a fogmosáshoz, ha cukros valamit eszik, iszik, az lehetőleg ne érintkezzen túl sokáig a fogaival (pl. cukros üdítő ne cumisüvegből, és ne órákig igya egyfolytában, hanem igya meg és kész). Használj kevés cukrot, tanítsd meg, szoktasd rá a helyes fogápolásra.

2014. máj. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!