Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 10hetesen jöhet a foga?

10hetesen jöhet a foga?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak folyik a nyàla és két napja nyűgös.nappal alig alszik fel orakat.nem korai ez még?
2014. máj. 6. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, még nem fog kibújni a foga.

Amúgy sok-sok kérdés volt már ezzel kapcsolatban...

A babák fogai már elkezdenek kifelé törekedni, ami miatt fokozódik a nyáltermelődésük, nyűgösebbé válnak, elkezdik az öklüket rágcsálni és mindezt már 2-3 hónapos korban. Viszont ebből fogáttörés csak hónapokkal később szokott lenni.

Tehát nyugi, foga még nem fog kibújni, de már érzi őket, tehát ezt még hetekig fogod tapasztalni.

A fiamnál 2 és fél hónaposan kezdődtek a fogzással kapcsolatos dolgok (nyálzás, nyűgösség, ökölrágcsálás), első foga 5 és fél hónaposan bújt ki.

2014. máj. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dormino válasza:

Ne aggódj, ez még hosszú folyamat lesz :-) Nekünk is hasonló a helyzet, mint az előttem válaszolónál, pici eltolódásokkal: a második hónap végén elindult a nyálzás, ököl-rágás (néha egyszerre a kettőt is, ami elég komikus :-) ), aztán csak most tegnap, kicsivel az 5. hónap betöltése után bukkant ki a fogacska odalenn.

Egyébként minden nagyobb fejlődési ugrást nyűgösség kísér előtte mondjuk fél napot (legalábbis nálunk). A nyűgösséget még a szeles idő is okozhatja, volt a napokban bőven.

2014. máj. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
mintha én kérdeztem volna. Szintén 10 hetes a babóm, kb. egy hete úgy érzi, hogy ő már nagylány és nem kell neki aludni napközben, folyik a nyála össze-vissza, és megtalálta a kiskezét evés céjából :D Persze, én is utána olvastam, hogy igen, ez a fogzás előjele, de még hónapok múlva lesz csak belőle fog, de azért megemlítettem a védőnőnek, hogy már 'elkezdődött', ő meg kb. idiótának nézett, hogy miért akarom belemagyarázni a két és fél hónapos babámba, hogy a foga jön. Na mondom remek :D
2014. máj. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hát az én picimnem is éjjel alig birunk aludni de ő11hetes:)
2014. máj. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!