Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Nagyon dagadt az ínye, náthás...

Nagyon dagadt az ínye, náthás is, sokat pityereg, jönnek az őrlőfogak, mivel tudok a szenvedésén könnyíteni?

Figyelt kérdés

16 hónapos, most bújnak sorjában a kis és nagyörlők. Már egy hónapja folyon elkap valamit, de most "csak" nátha, orrfolyás, hörgés, köhögés, szörcsögés van, ellenben folyton panaszkodik, nyöszörög, nyüszög egész nap, meg sírdogálástól az üvöltő sírásig lenyom hangokat, ha valami nem tetszik neki - pl. orrát törlöm, orrszívózok, vagy csak öltöztetem, vagy nem adok oda neki valamit.

Tudom, hogy nagyon fáj neki, óriásira van duzzadva mind a négy részen az ínye a szemfoghely után. Még én is sírok, ha meglátom, ha simítom neki.


Légyszi adjatok tippet, mi segít a fájdalom enyhítésében.


Van dentinox, meg egy másik fogzselénk (homeopátiás) ezeket használom is, de nem tudom, esetleg mikor érdemes viburcol kúpot adni neki (ha elalszik már jól alszik) vagy nurofen/algoflex bébi-t, vagy esetleg bármi mást.

nem tudom, a borostyánlánc jó-e valamire, de mondjuk a nyakán van egy sérülékeny hemaingióma, ami miatt inkább veszélyes, de láttam karkötőt is (csak az jóe valamire, és egyáltalán...)


szóval nálatok mi vált be?

normális, hogy olyan duzzadt az ínye?


köszönöm szépen


2014. szept. 13. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
A borostyánlánc állítólag van, akinél beválik. Mi ajándékba kaptuk, kipróbáltam, hát nem sokat használ. A nagyobbik fiamnál, hogyha nagyon nyűgös volt a fogától, akkor Panadol Baby-t adtam, de csak legvégső esetben. A Camomilla Vulgaris homeos golyó is segített valamicskét. A nátha lehet attól, hogy a fogzás miatt gyengébb az immunrendszere. Napközben próbáld elterelni a figyelmét! Mást már nem nagyon tudsz tenni. Normális a duzzadtság is. Minden gyerek más a fogzáskor is. Kitartás!
2014. szept. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagyobb fogak esetében már az ínyáttöréses napokon csak fájdalomcsillapító segített. Mi Panadolt használtunk, egyszer, ha nagyon nyűgös volt napközben, akkor kapott, de amúgy lefekvés előtt este. 2-3 napig adtuk ilyenkor és akkor azért valamennyire átvészelhető volt. Nálunk az volt a rossz, hogy sok foga jött egyszerre, volt, hogy másfél hónap alatt 6 foga kijött, plusz ilyenkor mindig vírusos torokgyulladása volt magas lázzal.:( De szerencsére ez az időszak is elmúlt már.

És abszolút normális a nagyon duzzadt íny.

Kitartást Nektek és ha úgy van, akkor nyugodtan a legrosszabb napokra adhatsz fájdalomcsillapítót is, ha már más nem segít.

2014. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Károly György Tamás válasza:

Panadol +1

A borostyán meg nem ér semmit, de legalább veszélyes a gyerekre: több módon is okozhat fulladást.


[link]

2014. szept. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!