Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Lázcsillapító szirupon és...

Lázcsillapító szirupon és hűtőfürdőn kívül van valakinek ötlete, hogy mivel tudnám levinni 8 hónapos kisfiam lázát?

Figyelt kérdés
Tegnap óta szenvedünk vele. Délelőtt nem ment le 38 alá lázcsillapító sziruppal, hűtőfürdőzni kellett. 1 órája adtam neki megint szirupot, de nem akar 38 alá menni. Nem szívesen tenném megint hűtőfürdőbe, nagyon fáradt is szegénykém, fájdalma jelenleg nincs. Ti mit tennétek? Van valakinek jó ötlete esetleg?

2014. dec. 15. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:

az orvos által felírt kúp nálunk tökéletesen bevált.


arról nem írtál kérdező, pedig az az alap..

2014. dec. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
külföldön élek, itt nem adnak kúpot, csak paracetamol tartalmú szirup van
2014. dec. 15. 22:56
 3/8 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy természetesen van ibuprofen tartalmú szirup is, de a kettőt egyszerre nem adhatom neki.
2014. dec. 15. 23:01
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
felváltva adhatod 4 óránként,de gondolom ezt tudod(igazából mikor nálunk kitartó láz volt ügyelet azt mondta 2 óránként)..Viszont ha 38 körül van,és nem megy feljebb és még jól is érzi magát én semmit nem tennék..38,5 alatt én nem is igazán szoktam csillapítani,csak ha rosszul van,szóval ha elalszik én hagynám,ha feljebb megy valószínűleg úgyis felébred,az enyémek fel szoktak...Annyi,hogy csak valami nagyon vékonnyal takard be,ne bugyoláld be semmiképp.
2014. dec. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ment a zöld kéz.
2014. dec. 15. 23:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok orvos, csak saját tapasztalatból írom: Nurofen és Panadol adható felváltva, más a hatóanyag, így ha az egyik nem hat, jöhet a másik.

A 38 fokos lázra figyelni kell, de nem tragédia, ha nem megy lejjebb, mert dolgozik a kicsi szervezete. Följebb persze nem jó ha megy...

2014. dec. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg betekerheted normál testhömérsékletü vízzel átitatott törülközöbe a törzsét. vagy hideg vizes borogatást a homlokára. Ha alszik, ne takard be, és a lábán se legyen zokni. Fontos, hogy legyen szabad börfelülete, ahol leadhatja a höt. Jobbulást neki!
2014. dec. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a homlokra, csuklóra, bokára tett hideg borogatás nagyon bevált...
2014. dec. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!