Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Létezik valamilyen fájdalomcsi...

Létezik valamilyen fájdalomcsillapító tea fogzásra? A cataflam csepp az gyógyszer, igaz?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék nurofent, panadolt és cataflamot adni.

Inkább valami természetesebb dolgon gondolkozom

másfél éves babának



2015. ápr. 17. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Dologel, Osa krém. Ezek gyógynövényesek, az ínyét kell kenni vele.
2015. ápr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Citromfű tea, gyömbér tea, kamilla, ezek inkább nyugtató hatásúak, de egy másfél éves ihatja, esetleg próbálj meg homeopátiás kamillás kúpot.
2015. ápr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Dentinox is jó.
2015. ápr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm

az ínyre tehető gélek megvannak, de ideig-óráig jók csak

dentinoxot este tudjuk használni, és azt sajnos nem lehet naponta kettőnél többször

tea

kamilla tea?

citromfű tea?

ezek bírnak fájdalomcsillapító hatással?

2015. ápr. 17. 12:41
 5/11 anonim ***** válasza:
3 éves kor alatt cataflam nem is adható, de még felette se nagyon. A néhai nurofen/panadoltól semmi baja nem lesz, ha nem rendszeresen adod neki. Tea nincs, de ínyzsibbasztó hűsítő gélek tömkelege, valamint vibrucol kúp van.
2015. ápr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Cataflam csepp 1 éves kortól adható, de kizárólag orvosi javaslatra. Kórházban előszeretettel adják a kisgyerekeknek fájdalomcsillapításra.

Próbáld ki a Viburcol kúpot. Kamillateával csak kenegetném az ínét, egyébként nem hiszem, hogy van fájdalomcsillapító tea, főleg másfél évesnek.

Ha nem visel meg nagyon senkit sem a fogzás, akkor szerintem maradj a fogínygéleknél. Én bizony adtam mind a 3 gyerekemnek fájdalomcsillapítót (gyógyszert) fogzáskor, mert több alvás nélküli éjszaka már kicsit engem is megviselt és az életben nappal is helyt kell állni.

2015. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nekünk annyira még nem vészes az éjszaka, csak látom, hogy szenved :(
2015. ápr. 17. 13:00
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem létezik úgynevezett fájdalomcsillapító tea fogzásra, a gyömbér, citromfű fejfájásra jó, a kamilla gyulladáscsökkentő, és mindhárom nyugtató hatású, ezért a nyűgös gyereknek jobb lesz a közérzete tőle, némiképp a fájdalmas érzést is tompítja, ha ezekkel rendszeresen itatod,ártani nem árt, ezek mind egészséges gyógyteák. De ezek mellett esetenként amit a többi válaszoló is leírt, különböző fájdalomcsillapítás szükséges lehet, ha nagyon nyűgös a gyerek.

Nálunk volt éjszakázás, nem tudott aludni mikor jött a foga, semmi nem használt, és a védőnő javaslatára egyszer-egyszer germicid kúpot adtam neki, de tényleg csak akkor ha már nagy baj volt, mert az amellett, hogy lázcsillapító, fájdalomcsillapító és nyugtató is van benne.

2015. ápr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
kb egy éves volt a kislányom ,amikor cataflam-ot irtak neki.teljesen ledöbbentem.az ügyeleten adták,mert egész éjjel orditott,-és bevittük.én kiváltottam,de otthon nem is adtam neki.akkor ez jó? vészhelyzet esetén adják?vagy mikor 3év alatt?-bocsi,hogy én is kérdeztem
2015. ápr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A cataflam CSEPPeket lehet már egy éves kórtól adni, de csak az orvos által felírt módon, a testsúly figyelembe vételével lehet adagolni. A cataflam más fajtáit 14 éves kor alatt egyáltalán nem ajánlják.
2015. máj. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!