Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Torokgyulladás, felsőlégúti...

Bekken'Bauer kérdése:

Torokgyulladás, felsőlégúti fertőzésre ezt a gyógyszert kaptam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 napja 37.7 a lázam, fáj a torkom és erőtlennek érem magam.

Tegnap írt az orvos CEFZIL 500mg tablettát, és anyám váltotta volna ki.

A patikus azt mondta ez a gyógyszer már nem kapható, mivel nem helyettesíthető igy nem adott ilyen hatóanyagú gyógyszert.

Helyette kérdezte anyám mit ajánl?

Erre megvetette anyámmal az ADVIL ULTRA FORTE 400mg ibuprofén tartalmú gyógyszert...


Most szerintetek ez mi a jóégre jó, felsőlégúti fertőzésre ibuprofénes "fájdalomcsillapítót" ???


Oké, hogy lázra jó ,meg enyhe gyulladáscsökkentő hatású,de leginkább ez fájdalomcsillapító..

Akkor már legyen inkább aspirin vagy valami de ez szerintem még közelébe sem ér a cefzil hatóanyagának mert különböző dolgokra jók ezek..

Advilt meg a tv szokta fejfájásra reklámozni.. nem torok-mandulagyulladásra ;)


Most ez nevetséges szerintetek? Vagy szedjem ezt a vacakot egyáltalán?



2015. márc. 13. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:

37.7 nem nagy láz, emiatt nem kell aggódnod. Ha nem köhögsz és nincsen sárgás vagy zöldes köpeted, akkor semmi oka annak, hogy antibiotikumot szedj, pl. Cefzilt, vagy hasonlót.

Miért?


Mert nagyon nagy valószínűséggel egy egyszerű VÍRUSfertőzésed van, amire nem hat semmilyen antibiotikum. Az advill és a hasonló fájdalomcsillapítók a fájdalom mellett a lázat is csökkentik, és a közérzetet javítják. Ha szarul vagy, esetleg szedjél be egyet. Szerintem kb. magadtól meg fogsz gyógyulni, nem kell ide antibiotikum.


Jobbulást!

2015. márc. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm a választ! énis igy vagyok.. ha már az antibiotikum nincs, akkor nem is kell, én meg a lázat másként kezelem, torkom fáj csak, nem köhögök még. tüsszögök egyet kettőt.


Most gyógynövény tea,meg pihenés van :) szerintem ezzel folytatom

2015. márc. 13. 14:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Cefzilből az 500mg-os hiánycikk csak.

Nekem ezért 2 doboz 250mg-osat adtak a patikában

2015. márc. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
itt ennyit mondtak: "több mint két éve nemtalálkoztak ezzel a gyógyszerrel.. "
2015. márc. 13. 16:35
 5/5 anonim ***** válasza:

1. fogod a telefont, és körbetelefonálsz pár patikában.

2. elmész a határon túlra, és ott kiváltod

3. bp-keletinél van gyógyszertár, aki külfödről megrendeli

4. iratsz fel mást, 2.gen cefalosporin, szóval van rá alternatíva.

2015. márc. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!