Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Hogy érjem el, hogy vizet igyon?

Hogy érjem el, hogy vizet igyon?

Figyelt kérdés
Babám nem igazán akarja meginni a vizet. 7 hónapos korától adok neki Hipp bio teát, vagy almalevet, babavízzel hígítva. Így megissza, viszont ma észrevettem, hogy az alsó két foga között sárgás folt van. Kezdene szuvasodni neki? Esténként "mosom" neki szilikonos ujjra húzhatós fogkefével,de nem mindig engedi. Amúgy szopizik, viszont a folyadékot pohárból kapja és nem cumizik egyáltalán. Van okom aggódni? Félek hogy ebbe a melegbe ha csak vízzel kínálom és nem issza, akkor kiszárad. Mit tanácsolnátok?
2015. jún. 11. 12:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy most 10,5 hónapos a babám és 4 foga van.
2015. jún. 11. 12:20
 2/4 anonim ***** válasza:

én ilyenkor már rendes babafogkefét hasznátam a fogaira

a sárgás elszinezősés, az lepedék

én a vizet folyamatosan adtam több részletben, nem vezettem be édesített folyadékot, mindig vizet adtam, eleinte nem itta, de főleg evés előtt, után fogadja el, és egy idő múlva rájött, hogy jólesik, azóta nincs gond. sőt édeset nem eszik, iszik semmit, a gyógyszereket ha kell simán kortyolja, de tea, vagy édes gyümölcsök...semmi nem megy

2015. jún. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az édesitettet senki nem vezeti be szandekosan, csak mivel az anyatej is edes, meg a gyumolcs is, eleg elkerulhetetlen hogy a baba megismerje az edes izt.

amugy kerdezo en passzolok, az en babam se issza a vizet, csak ha poharbol probalkozunk, de ugy altalaban a fele a nyakaba landol...talan probalkozz poharral.

2015. jún. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Pohárból kapja, vagyis van neki az a csőrös pohár, csak a csőr részét nem használjuk, hanem 3 lyuk van a tetején, tehát még ott sem "cumizik" Eddig üvegpohárból is elfogadta, most meg mintha elfelejtett volna inni belőle, rengeteget folyat mellé. :( Most megmakacsoltam magam és vizet öntöttem csak a poharába, ivott is 4-5 kortyot. Ha szomjas lesz megissza a vizet is,remélem, de azért nézem közbe nehogy kiszáradjon, meg ma már szopizott 3x.
2015. jún. 11. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!