Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Van-e teendő ha 4,5 éves...

Van-e teendő ha 4,5 éves gyerek kihúzta a saját fogát?

Figyelt kérdés
Az alsó fogára ráhúzott egy játékot, és amikor vette ki, kihúzta a saját fogát. Egyrészt ijesztő, hogy ezt így meg tudta tenni, másrészt most mit tegyünk? Persze péntek délután van...

2015. okt. 30. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Miért kéne bármit is tenni?

Nyilván ha az a fog nem akart volna kiesni, akkor nem tudta volna magának kiszedni.

Kiesett az első tejfoga, ami teljesen rendben van ebben a korban.

A kisfiunk 5 éves, már kiesett 2 tejfoga (egyet ő magának húzott ki, a másik keményebb étel evésekor esett ki), már ki is nőttek az újak.

2015. okt. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

péntek délután is van fogorvos. én azt mondom, hogy menjetek. vissza tudják tenni, de gondolom ennyi idősen már nem fogják, hisz 2-3 év múlva kiesne, de nagyon fontos, hogy na torlódjanak össze a fogai, mert akkor nem fog tudni kijönni a csontfog. na meg a tejfogra azért kell vigyázni, mert ha idő előtt elveszíti akkor sokkal valószínűbb, hogy girbe-gurbán fog kijönni a csontfog :(

legalábbis nekem a fogorvos ezt mondta, enyém kapott fogpótlót, hogy ne csússzanak össze a fogai :)

2015. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Utolsó, mekkora hülyeségeket beszélsz. Vissza tudják rakni????? Micsodát??? Hogyan??? Normális vagy?
2015. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

A második nem írt hülyeséget, kérdezzetek meg egy fogorvost.


A tejfogak ugyanis újra megtalálják a helyüket, ha visszanyomják őket. Ismerek olyan lazább anyukát, aki simán visszarakta a kisfiának egy kerti baleset után. Aznap persze nem rághatott, csak pépeset kapott, és láss csudát, minden a régi lett. Én sem hittem el először. :)

2015. okt. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

"A tejfogak ugyanis újra megtalálják a helyüket, ha visszanyomják őket."

Itt nem arról van szó, hogy egy 1 éves gyerek véletlenül kiverte a fogát. Egy 4 és fél éves gyerekről beszélünk, akinek már simán megkezdődhet a fogváltás, vagyis a tejfog magától kilazul, kipotyog és jön helyette másik. Itt is gondolom erről van szó, csak anyuka meglepődött és egyből orvoshoz akar rohanni, mert kicsit korában kiesett az első tejfog.

2015. okt. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*bocs korábban, kimaradt egy b betű
2015. okt. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

kezdem unni ezt a kötekedést. igen, vissza tudják tenni, de én is azt írtam, hogy ennyi idősen nyilván nem fogják!


miért nem olvasod végig a mondatot? vagy csak azt keresed, hogy mibe tudsz belekötni???

én nem, nem azt írta a kérdező, hogy mozgott a gyereke foga és kiesett, hanem hogy beleakadt egy játékba, 4,5 éves, könyörgöm, nyilván nem kihullott.

igen, én el vinném fogorvoshoz.

a fogváltás átlagosan 6,5 évesen kezdődik, 2 év alatt pedig torlódhat.

mint írtam van tapasztalatunk, röntgennel nézték meg hol vannak a csontfogai, ebből meg tudták mondani mennyi idő még míg kibújik

2015. okt. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"a fogváltás átlagosan 6,5 évesen kezdődik, 2 év alatt pedig torlódhat. "

És honnan tudod, hogy már eleve nem mozgott a kérdező gyerekének a foga? Képzeld el, attól, mert szerinted átlagosan 6 és fél évesen kezdődik a fogváltás, akkor legalább 3 példával rácáfolok neked erre, mint írtam, ha olvastad, a kisfiam 5 éves és már 2 foga nem tejfog, hanem rendes fog. Illetve a családban is van egy kislány, szintén ennyi idős, neki még a kisfiamnál is 3-4 hónappal előbb kiestek az első tejfogak és lett helyettük új, illetve másik kisfiú családtag szintén nagyjából ennyi idős, neki is mozog már elég rendesen tejfoga.

Szóval attól, mert ez az átlagos, attól még másoknál lehet korábban is fogváltás!

És honnan tudod, hogy a kérdező gyerekének nem azért jött ki játékkal, mert amúgy is kijött volna? Csak mondjuk 1 héttel később magának kiszedte volna kézzel?

2015. okt. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

az átlag azt jelenti, hogy van akinek később, van akinek korábban, így jön ki egy átlag szám...


azt meg nyilván nem tudom, hogy a kérdező 4,5 évesének mozgott-e a foga, de feltételezem, hogy ha így lenne, akkor nem tett volna itt fel kérdést...

2015. okt. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"azt meg nyilván nem tudom, hogy a kérdező 4,5 évesének mozgott-e a foga, de feltételezem, hogy ha így lenne, akkor nem tett volna itt fel kérdést..."

És honnan tudja a szülő, hogy a gyerekének mozgott-e a foga, vagy sem?

Mi sem tudtuk egészen addig, hogy elkezdődött a fogváltás az akkor még csak 4 és fél éves kisfiunknál, míg egyszer nem hozta kézben a fogát, amit magának kivett. Utána mondta, hogy nézzük, mellette is mozog a másik, az meg keményebb ételbe való beleharapással esett neki ki.

Szóval simán lehetett az is, hogy mozgott az neki és szépen kihúzta játékkal saját magának. És akkor nincs semmi teendő, hisz teljesen természetes dolog történt.

És mint te is írtad, 6 és fél év az átlag. De az nem zárja ki a 4,5 éves kort!

2015. okt. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!