Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mikortol kezdodik a "pokol"?

Mikortol kezdodik a "pokol"?

Figyelt kérdés
Annyi remtortenetet hallottam,hogy az addig jo alvo babak a fogzastol annyira szenvedtek h allandoan felkelnek ejjel. Tenyleg ilyen szornyu a fogzas? Nem fogjuk meguszni?? Kinek mikortol volt ez? Babam 5 honapos, MÉG atalussza az ejszakat.
2016. jan. 16. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak 11 hónaposan fog jönni a foga. Szóval kár aggódnod.
2016. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Minden baba más. Mi fiunknak fél évesen jött sz első foga, ismerősöméknél már majdnem egy éves volt (ez ritka, de van ilyen). Az első két fogat észre se vettük, csak koccant q kanál, később viszont volt egy-egy olyan, amikor egész éjjel sírt, 1-2 oraig vigasztalhatatlanul. Ez sajnos ilyen, minden szülő túléli, nem kell drámát csinálni belőle. A mi fiunk először egy éves kora után aludta át az éjszakát, így én nagyon elégedett lettem volna, ha legalább az első öt hónapban jól alszik. De így is túléltük, nem kerítettünk nagy feneket neki. Nem kell előre pokolra készülni. Rossz dolog a kialvatlanság, de csak átmeneti.
2016. jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem minden gyereket visel meg, barátaink csak azt vették észre, hogy újabb és újabb fog bújt ki a lányuknál. Nálunk nem volt ilyen rózsás a helyzet, 5 hónaposan már kijött 2 fog, majd sorra érkezett a többi (1,5 éves, lassan kint a 16. is), és bizony kísérte betegség vagy éjszakai megébredések, sírások, nyűglődések, de ahogy áttörtek, utána visszaállt a rend.
2016. jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez az én kérdésem volt, nézd meg a válaszokat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Szóval nem feltétlen megy rá az éjszakákra.

2016. jan. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A fogzàssal sem gondunk nem volt. Egyszer hittem azt, hogy a foga miatt ordìt egész 3 napja, aztàn kiderült, hogy gennyes középfül gyulladàs volt az ok.
2016. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk négy hónaposan jött ki az első foga, észre sem vettük, ahogy az utána következőket sem. Szerencsére aludt mint a bunda. Egy éves korától jöttek a kis őrlői, na azoknál általában egyszer felébredt, azt hiszem, ezt is túléltük...:) És most kijött az egyik szemfoga, amit tök véletlenül vettem észre, fogmosás közben.

Szóval nem feltétlenül lesznek álmatlan, ordítós éjszakáitok, valóban minden gyerek más és más.

2016. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nos, egyrészt én úgy vettem észre, hogy a babáknak egyáltalán nincs szükségük a fogzásra ahhoz, hogy éjjelente 3-4 alkalommal felkeljenek :)) teljesen baba függő, hogy meg marad e éjszakai jó alvónak, nagyon sok baba elkezd éjjel kelni 5-6 hós korától, mozgásfejlődés, mozgás, éhség, szeparáció stb miatt és ember legyen a talpán aki tudja mi a felelős az ébredésért.


A lányomnál az ébredéses időszak 5 hónaposan kezdődött. az első foga azonban 14! hónaposan jött ki. Tehát szinte biztos hogy nem amiatt kezdett el kelni éjjel (most 18 hós, most kezdi átaludni az éjszakákat)


ami a fogzást illeti, nálunk nem volt vészes:

az első fog áttörés előtt 2-3 nappal belázasodott, de akkor a láz miatt átaludta szinte a napokat. A 3. éjszakán, mikor áttört a fog, valóban 10 percet aludt, negyed órát sírt, 10 percet aludt, negyed órát sírt és ez így ment hajnal kettőig. De másnapra szerencsére áttört és onnantól nagyon jól aludt. A többi fog nem viselte így meg...mármint az első fogak.

Most tartunk ott, hogy 4 felső és 2 alsó elől kint van, és most jött ki még 2 rágófog, egyszerre. Most a rágófogaknál szintén belázasodott, viszont most is átaludta a láz miatt a napokat, és az áttörés éjszakáin is csak kétszer kelt....szóval én egyenlőre azt tapasztalom, hogy az első fog viszonylag megviselte, de a többi fog nem, a rágó fogak jöttek még kicsit nehezebben.


Aztán majd lehet hogy ér még meglepetés a többi fognál.

2016. jan. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ja és persze minden relatív...én hozzá vagyok szokva az éjjeli 2-3 keléshez mert a lányom kb. 5 hónapos kora óta minimum ennyiszer kel...ha a Te babád 1 éves koráig átalussza az éjszakát, és a fogainál viszont felkel 2-3szor egy éjjel, az neked lehet hogy vészesebbnek fog tűnni mint ha nekem kel annyiszor mert én hozzá vagyok szokva. De ne aggódj ezen, túl lehet élni. A dentinox semmit nem ér, Nurofen legyen otthon.
2016. jan. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy lesz pokol, ne pánikolj előre.

A kislányom első foga koccant az építőkockán, úgy vettük észre.

Aztán az alsó kettővel volt egy nyűgös éjszaka, aztán többit se tudtu

2016. jan. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Maximum 2-3 rosszabb éjszaka, de nem olyan vészes. A lányom 6 hetes korától egész éjjel alszik. Fogzás vmiatt volt 2-3 napos etap, amikor felsírt éjjel 1-2 alkalommal.

Pár havonta 2-3 nap nem volt a kezelhetetlen kategória.

2016. jan. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!