Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Szerintetek fogzás okozhat...

Szerintetek fogzás okozhat ilyen mértékű étvágytalanságot? 7 hónapos babám napok óta egyre kevesebbet eszik, hiába kínálom bármivel. A tápszeréből is alig iszik.

Figyelt kérdés
Eddig is hullámzó volt az étvágya, de általában 4 óránként evett 150-200 ml tápszert, illetve elkezdett már kóstolgatni is (igaz, szilárd ételből csak ritkán fogadott el eddig nagyobb mennyiséget). Ma viszont kész katasztrófa: kb. 400 ml tápszer, néhány kanál húsos főzelék, néhány kanál tejpép, minimális gyümölcs (próbáltam mindennel kínálgatni, hátha...). A szilárd étel nem lehetett több 100 grammnál összesen. Igaz, meg volt fázva, de már kilábalóban van, láza nincs, csak az orra folyik. Foga nincs még, a doki szerint meg van duzzadva az ínye. Hetek óta iszonyúan nyálzik, de fognak én még nem látom nyomát... Van ötletetek, tanácsotok?

2016. ápr. 5. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:
folyik az orra, meg van fázva... emellé miért kell keresni még valamit? neked mikor tele az agyad takonnyal akkor jókedvűen falatozol? naugye :) nincs semmi baj, 3-4 nap étvágytalanság bőven belefér ilyenkor, nem kell ezt túlparázni, a gyereket meg megtömni végképp, majd eszik ha kitisztul a feje, addig szívjad és cseppents neki :)
2016. ápr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk az első 2 fog között jött egy nátha, na akkor csinálta ezt. A foga miatt nem. Az orrát evés előtt szívtam, nekik ez nehéz, a szájukban a cumisüveg levegőt meg venni kell valahol, eldugult orral ez nem olyan egyszerű.

De hiába az orrszívás azért meg van dagadva az orrnyálkahártya szóval az én babám igaz nagy nehezen evett de azért nem úgy, mintha semmi baja se lenne.. illetve én kínáltam fél órával később is és volt mikor újra evett egy kicsit, már a 3. alig evős napon azért nagyon aggódtam, nyilván nem erőltetni akartam a kaját de ha nem kell neki úgyse fogadja el, ő meg volt hogy 3 részletben, de azért megette az adagját.

Egyébként amikor az én babámnak a szokásosnál sokkal jobban kezdett ömleni a nyála pár hét múlva jött is a foga. És volt mikor 1-2 evést visszautasított de nem rendszeresen azért.

2016. ápr. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A nátha és a fogzás is okozhat étvágytalanságot, és fogzáskor is folyhat az orra. Mindkét esetben legyengül az immunrendszer. Ilyenkor a gyümölcsöket is nehezen fogadják és kanalazásos esetben is a pépes megy jobban amit könnyű nyelni, illetve jobban lehet légvételi szünetet tartani. Cumisüvegnél ez nehezebb nekik, minden esetre vizet adjál neki. Lehet kapni Rossmannban kis kiöntős poharat, átlátszó, tető nélküli. Nem tudom a nevét, de olyan mint a szószos kiöntő. És jobban látod mint a csőrös pohárnál, hogy mennyit adagolsz. Ezzel könnyebb lehet az ivás, mert tudsz levegő vételi szünetet tartani...Fogzás esetén a nyálfolyás + ujj/ököl a szájban és minden rágás. Székrekedés vagy hasmenés, ill. popsi kipirisodás is lehet. Nálunk 1-2 fog kibújása a dagadt íny után 2 hó múlva jött csak, addig többször fájt neki. A fogfájos nátha meg inkább csak vizes orrfolyás, de sokszor eleve betegség előtt vagy után volt. Szóval komoly odafigyelés és szerencse is kell, hogy tudd mi baja. Nálunk még megkülönböztető tünet a szemfolyás, mert fogfájásnál ez nincs. De az enyém 2 éves elmúlt és most egyértelműen szénanáthás, ez már így a 3. típusú nátha, de itt is van szemfolyás. Ennek a náthának most tanulom/figyelem a tüneteit.
2016. ápr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!