Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Milyen az ha ki van fehéredve...

Milyen az ha ki van fehéredve az ínye? Mit kell látni?

Figyelt kérdés

Babámnak (5 hónapos), olyan alul az ínye,hogy

Látszódnak a fogai,de még benne az ínyben,de olyan,mintha lassan áttörné,annyira fent vannak. Az ínye tetején én nem látok semmit,csak hogy olyan hullámos. Akkor még nem mostanában fog kibújni?


2016. máj. 26. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
"Bármelyik babának jöhet korán vagy későn a foga, gyorsan vagy lassan. Általában az alsó-kozepso fogak a 6. Hónap körül bukkannak ki. " kisfiamnak a nyolcadik hónapban jött ki az alsó középső két foga, aztán a felső kettő középső. Egy évesen négy volt neki. Neki is fehér színű volt az ínye picinek, de nem hiszem, hogy az a fog miatt volt, hanem mert szerintem az minden babának fehér.
2016. máj. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem mindig azt mondták, ha jön a foga azt észre fogod venni. nem tudok mást mondani én sem. ha jön majd, akkor azt észre veszed, nem itt fogod kérdezni hanem biztos leszel benne :) szóval valószínű még nem most jön, persze kibújhatnak nulla előzménnyel 2 nap alatt is, nálunk az első fogat leszámítva szinte mind hirtelen bújt ki: egyik nap kifehéredett kétség nélkül, másnap meg már kint volt.
2016. máj. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én kb 3 hónapos korában azt hittem, hogy "na, most aztán 1-2 napon belül foga lesz. Most 7 hónapos, szombaton jött ki az első foga. :)

Egyébként nem láttam előtte semmi különöset, tudtam, hogy "már megint fogzik", mert dilis volt. De ilyen már sokszor volt, a védőnő mondta, hogy időnként mozgolódnak odabent a fogcsírák, de attól még nem biztos, hogy kibújnak. Aztán este vettem észre, hogy kint van neki. (A másodikat meg azóta sem látom, és most fogzós tünetei sincsenek, szóval hogy mikor jön, nem tudom...)

2016. máj. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3: én is így voltam kb. 3-12 hónapos kora közt...aztán feladtam...14 hónaposan jött az első :D


mindig mondtam közte hogy na ez már biztos az na ez már biztos az...de mindig mondták hogy észre fogod venni nem találgatni. és tényleg :)


2es

2016. máj. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Uhh. Köszönöm. Ma délután már alul a 2 metszőfogánál az íny tetején picit lilás. Olvastam,hogy ez lehet áttörés előtt. Kíváncsi leszek rá,mert alig eszik 2 napja. Nagyon nyűgi..
2016. máj. 26. 21:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Mire mondjátok ezt az úgyis tudni fogod dolgot? Kisfiamnak 1,5 hónapja fogzós-híg a kakija, ki is csípi néha a popiját, vannak napok, mikor alig eszik, egyik nap vörös az ínye, másik nap fehér rizsszemes. Ez az lenne, amire utaltok, vagy még csak a kezdeti gyötrés?
2016. máj. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amikor feltettem a kérdést,már 1,5 hónappal azelőtt volt "kicsípi a popóját" hasmenés,voltak napok,mikor nyűgösebb volt,az életben sem fogom megtudni,hogy azért e. Nekem most lett egyértelmű,mikor már kibújt. Hogy válaszoljak a saját kérdésemre: Észrevettem az ínye tetején lilás csíkot,rá 2 napra fehér csíkot,utána áttörte,de még jön mellette a másik,már látszik,kb.2 hete alig eszik. Szóval nekem nem volt egyértelmű.
2016. jún. 1. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!