Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Anyukak van valaki hasonlo...

Anyukak van valaki hasonlo helyzetben?

Figyelt kérdés
2.5 éves kisfiamnak romlanak a fogai olyan csunyan mår hogy nem tudom elkepzelni hogy fognak kinézni 5 ėvesen.Mossa is a fogat ,edesseget mėrtėkkel kap.Nagyon elszomorít ez a helyzet.Valakinek esetleg valami tanacsa legalább hogy valamivel fennt tudnám ezt a szintet tartani ės ne feletedjenek be?
2016. aug. 23. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:

'mossa is a fogát' Szóval ő mossa magának? Egy 2,5 éves nem tud normálisan még fogat mosni, neked kellene alaposan megmosni neki legalább lefekvés előtt.

Fogorvos mit mond?

Nekem a védőnő mondott vmi cseppeket, amik segíthetnek ilyenkor, de nem jegyeztem meg, mivel minket ez a probléma nem érint - szóval megkérdezhetnéd a saját védőnődet v a gyerekorvost.

Az is a gáz, hogy a tejfogak fontosak abban is, hogy a maradandóak normálisan nőjjenek majd ki (Google , sok cikk szól erről), szóval meg kellene menteni őket mindenképpen, kben vsz fogszabályozás lesz a vége.

2016. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fogorvos mit mondott?
2016. aug. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A fogorvos azt mondta hogy a tápszer az oka es hogy este cumisüvegezik,ja és a genetika.Sajnos a fiam nagyon vėkonyka nagyon rossz evő,probalom vitamin pótlåssal jobbá tenni de nem látok javulást.Az a baj hogy nem engedi hogy én mossam neki ha meg egyszer esetleg lefognám es ugy probalnám tobbet esélyem sem lenne hozzanyulni
2016. aug. 23. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:

És ha együtt mosnátok? Valahogy játékosan rá kellene venned pedig arra, h rendesen meg lehessen mosni a fogát... Vagy gyerekeknek való elektromos fogkefe?

Valamit muszáj lesz kitalálni.

2016. aug. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az a kérdés, amiben egyszerűen nem szabad engedékenynek lenni, pont az ilyen következmények miatt.

Próbáld menteni a menthetőt, beszéld meg vele, hogy ez nagyon fontos, muszáj, hogy alaposan meg legyen tisztítva az összes foga, különben doktornénihez kell járni.


Az én lányom is szereti mosni a saját fogát, de csak akkor bohóckodhat a fogkefével magától, ha én/apja előtte már megmostuk neki alaposan.

2016. aug. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én lányom is szereti magának mosni. Bár inkább csak rágja a fogkefét. Èn úgy szoktam, hogy megegyezek vele, hogy előszor ő mossa meg saját magának, utána én rendesen megmosom neki. Ebbe bele szokott menni. Amúgy meg ahogy egy előző válaszoló írta, ez olyasvalami amiben nincs kompromisszum. Meg kell mosni és kész. Később még megköszöno.
2016. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs mese, mosni kell es kesz. Es ne igyon tapszert 2,5 evesen cumisuvegbol. Biztosan szamit a genetika, de ennyi idosen gyonyorunek kellene lennie a fogainak. A ragofogaira meg vagy 8 evig szukseg lesz. En ebben nem engednek, nagyon csunya ha egy ilyen pici gyereknek ki van rohadva a foga. Ha kell, en lefognam es megmosnam neki alaposan legalabb estenkent. Nem lesz semmi baja, hiszen nem faj. Es a cumisuveget is kidobnam azonnal.
2016. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!