Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges így keresztelő,...

Lehetséges így keresztelő, volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Férjemmel nem volt templomi esküvőnk, ő katolikus én református. Kisfiúnkat szeretnénk megkereszteltetni reformátusként, de a keresztanya katolikus. Lehetséges ez így vajon?

2016. aug. 9. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
ezek a dolgok mindig az adott plébániától függenek. sehol semmi sincs kőbe vésve, a helyi lelkészen múlik, hogy mennyire kezeli rugalmasan a dolgot. Úgyis be kell menned megérdeklődni a részleteket, tehát ott érdeklődj erről.
2016. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ez nem - a keresztszülőnek azt a vallást kell gyakorolnia, amire keresztelik...
2016. aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2: a mi plébániánkon még az sem szükséges hogy meg legyen keresztelve a keresztszülő...csak akkor úgy hívják keresztelési tanú...ez esetben külön keresztszülő nem is kell...ezért mondom kérdező, hogy ne itt érdeklődj mert mindenhol egyedi ez.
2016. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tényleg ott érdeklődj. Engem pl. Katolikusnak kereszteltek, evangélikus hittanra jártam és konfirmálkoztam. Férjem katolikus evangélikus esküvőnk volt. Lányom evangélikus, tavaly keresztelték, keresztanyja katolikus.
2016. aug. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az evang és a kat. elfogadja egymást keresztelés szempontjából! de a ref.-fel nem.
2016. aug. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!