Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mossam a baba fogát vagy ne?

Mossam a baba fogát vagy ne?

Figyelt kérdés
Első babás anyuka vagyok 17 hós a kisfiam 7 fogacskája van + bújik egy kettő. Elég későn kezdett el neki bújni (olyan 11 hósan) de nem tudom kell e neki már mosni. Mert anyukám pl azt mondja ő mosta nekünk már ilyen idősen is és a babafogkrémeken is az van hogy 1 éves kortól + létezik fogkefe direkt babáknak is. Mások viszont azt mondják hogy még ne mossam neki mert kicsi és nem érti meg hogy nem szabad lenyelni a fogkrémet meg hasonlók. Meg hogy állítólag ilyeb pici korban még úgysem tud kilukadni a fog. Szóval nem tudom. Ti mikor kezdtétek el a baba fogát mosni? Értem én hogy nem érti meg hogy nem szabad lenyelni a fogkrémet de ha nagyon keveset teszek? A gabi fogkrémen is az van pl írva hogy csak nagyon picit tegyünk. Meg én ebben a nem lyukadhat ki a fog dologban sem bízom. Azért 17 hósan már eszik néha egy kis túrórudit ilyesmit ami ugyebár csoki...szóval ti ilyenkor már mostátok a babábak?

2016. nov. 14. 23:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A linkelonek: valami meregtelenito ceg reklamkampanyanal nincsen szakmaibb cikked ? Ennyi erovel blikk is johet!
2016. nov. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
23%
Én azt is olvastam, hogy 2 éves kor alatt annyira érzékeny a fogzománc, hogy semmilyen súrolás nem tesz neki jót. Már azt is rebesgetik, hogy nem szabad senkinek sem fogat mosni evés után fél órán belül, mert az étel oldja a fogzománcot. Szóval én nem erőltettem a kislányomnál. Fogkrémet még egyáltalán nem kapott, fogmosás is főként 2 éves kora óta van, de nem visszük túlzásba (nem engedi, én azért többször mosnám), most 2,5 éves és tökéletes fogai vannak.
2016. nov. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

[link]


A cikk végén van néhány hivatkozás, ami talán nem Blikk-szintű. (Nem az előző linkelő vagyok.)

2016. nov. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
32%

"Azért 17 hósan már eszik néha egy kis túrórudit ilyesmit ami ugyebár csoki..."


Hű, az anyját! Akkor tehát összegezzük! A "csoki"-tól félted a gyereked fogát, de például a túrótól ami tejes dolog és megindul a romlási folyamat a szájban attól meg nem???????

Hű, te jó éggg!

2016. nov. 15. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

Az én fogorvosom azt mondta hogy 2 évesen elég elkezdeni a gyenge zománc miatt, a védőnőm is így van vele.

(1 éves volt mikor kijött az első foga)

2016. nov. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
A gyermekfogász szerint amikor kibújik az első fog, mosni kell.
2016. nov. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az én babám 14 hós, szinte mi den foga kinn van. Mosnám is neki, de nem engedi. Éktelwn ordítás és küzdelem. Inkább a kezébe adom és rágogatja. Ti hogy mossátok ilyen típusú babának fogat?
2016. nov. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Első foga óta mosom de én sokáig nem raktam rá fogkrémet, csak most kezdtem ahogy az első örlőfoga áttört. Flouridmenteset kap, 13 hónapos. Egyébként kb 1 éves korig ujjra húzható fogkefét használtunk, azóta rendes babafogkefét.
2016. nov. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
17-es, lefogtam. Muszáj megmosni. De ő pár alkalom után megszokta.
2016. nov. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Az én fogorvosom is a mosást ajánlotta az első fogaktól. Mi Nenedent lenyelhető, fluoridmentes fogkrémet használunk, 1 éves kor alatt is lehet.

A fluorid egyébként kis mennyiségben erősíti a fogakat, csontokat, nagy mennyiségben méreg és pont törékenyebb csontokat okoz (sajnos csontritkulás kapcsán olvastam és kérdeztem alaposan utána). Gyerekeknél persze még könnyebb túladagolni, ezért nem javasolt fluoridos fogkrémet használni, amíg lenyeli.

A fogorvosom azt is mondta, hogy a száj PH értéke kb. egy órával evés ill. fogmosás után áll vissza, így a kettő között ennyi időnek kellene legalább optimálisan eltelnie (felnőttnél is), hogy ne a puha fogzománcot sikáljuk, eróziót okozva. Viszont fogat mosni meg érdemes, hogy ne lyukadjon ki az ott maradó ételmaradékoktól, lepedéktől. Így persze elég nehéz kisakkozni, hogy reggel a reggelire és a fogmosásra is jusson idő - de legalább este azért megoldható.

2016. nov. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!