Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mit adjak neki, ha azt szeretn...

Mit adjak neki, ha azt szeretném, hogy erős fogai legyenek?

Figyelt kérdés

Azt mindenki tudja, hogy a cukros ételek nem jók és fogat kell mosni már pici baba kortól.

De mik azok az ételek, amiktől erősebb fogai lesznek? A kálcium bevitelen kívül mit lehet tenni?

12 hónapos. Apának és nekem is hajlamosak a fogaink a korai romlásra.



2018. ápr. 10. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Hajlamosság vagy sem, a fogak romlását akkor is a fogmosás és a fogak ápolása befolyásolja...

Ha túl sok kálcium és fluorid kerül a szervezetbe az pedig gyomorfájást okoz, és a kálcium lebontás ha rosszabodik akkor vesekövet...


Èn soha nem vitaminoztam a gyerekeket, egyszerüen normálisan étkezünk.

De este 19 óra után nem esznek, nem isznak cukrosat, fogmosás és utánna max pár korty víz a megengedett.

Fogat a gyereknek 5-6 éves koráig a szülö mossa 1x egy nap, mert a gyerek még nem képes rendes fogmosásra.

Reggeli után is jól meg kell mosni a fogat, és déleött tilos édeset vagy olyat enni ami a fogakba bele ragad, mert a fog felületének kb 16 óraára van szükség a regenerálodáshoz.

Németországban élek, itt az ovikba tilos reggelire édeset vinni.

Délutáni nasizás kell is, de esti fogmosás fontos.


Felnöttként meg a savas ételek amik roncsolják a fogat, pl a sok savanyúság stb...

2018. ápr. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
A nagy része genetika, a többi alap: fogmosás, stb., akinek könnyen romlik a foga szerintem félvente menjen fogászhoz, minden kaja jó amiben kalcium van, de ez nem lesz elegendő a jó fogakhoz.
2018. ápr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Aki itt akar lepontozgatni másokat, azt megkérem, hogy húzzon a búsba! Köszönöm! ⚘
2018. ápr. 10. 08:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azzal segíthetsz neki, ha már jó korán elviszed fogorvoshoz. Már most mehettek, hogy szokja!

Nálunk fejlettebb fogápolási kultúrával rendelkező országokban az első fogtól ajánlják, hogy lássa orvos. Tanácsot ad fogmosásra, ápolásra vonatkozóan. Később zárhatja a barázdáit.


Amit addig tehetsz: fogmosás után anyatejet/tápszert se kapjon este, csak vizet. Cumit kerülni, cumisüveget minél korábban letenni. Nem, nem csak a fogak megfelelő állásához kellenek ezek.

2018. ápr. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

[link]

Olvasd el, sok fontos dolgot megtudhatsz.


A saját es a fogorvosom véleménye pedig az, hogy sajnos inkább a genetika, mint a táplálkozás számít. De a rendszeres fogorvosi ellenőrzés sokat javít egy genetikusan rossz fogazaton.

2018. ápr. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem jó tanácsokat írtak az előző válaszolók. Annyival egészíteném ki, hogy sztem nem elég a napi egyszeri fogmosás (az egyes írta). Miért lenne elég?

Egy egy éves gyermek már nagyjából mindent eszik, találkozik az édessel, a savas gyümölcsökkel, mindenféle ételtípussal. A saját fogainkat is elvileg mossuk minden étkezés után (nem rögtön, olyan 20 percet szoktak ajánlani, hogy pl. egy savasabb étel után picit felpuhult fogzománcot ne sértsük föl). Szval egy gyermeknek is mosni kell minden étkezés után a fogait az első fogacska megjelenésétől. Persze, fontos, hogy a korának megfelelő keménységű fogkefét használjunk, ne dörzsöljük durván a finom kis fogacskákat.

Nekem két gyermekem van, 5 és 3 évesek, minden étkezés után még én mosom Nekik, persze, először Ők átsikálják, aztán én ellenőrzöm, mert még nem elég alaposak.

2018. ápr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

1-es vagyok.


Èn NEM azt írtam, hogy napi 1x fogmosás elég, hanem azt írtam, hogy 6 éves korig a szülö napi 1x mossa meg a gyerek fogát. A többit meg a gyerek csinálja, habár ezt nem írtam oda.

2018. ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazad van, 1-es.😊
2018. ápr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!