Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Most akkor van fogzás alatti...

Most akkor van fogzás alatti hányás vagy nincs?

Figyelt kérdés
A kislányomnak ki bújt az első két foga tegnap este ma elvétlve de vissza-vissza köszön a kaja. Utána olvastam és valahol azt írják, hogy ilyen nem lézteik azonnal vigyem orvoshoz, valahol meg azt, hogy igen vele járhat. Most akkor mi igaz? Vigyem ügyeletre? Délelőtt azért nem vittem mert még sem fordult a fejemben, hogy mástól lehet, ugyan is anyukám szerint én is hánytam amikor baba voltam és jött a fogam. De utána olvastam és most nem hagy nyugodni a dolog. Egyébként jókedvű, ugyan úgy eszik. Talán egy kicsi hasmenése van de azt mindenhol tüntetnek írták. Nem lázas nincs hőemelkedése.
2019. máj. 13. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha a gyerek hány, akkor az az alap, hogy figyelni kell, ki ne száradjon. Pisis pelus volt? Ha a 4-5 hónapos gyereked egész nap hányt, akkor én már bevinném az ügyeletre, a leírás alapján akár rota is lehet, ha nincs beoltva ellene. De talán csak valami múló dolog.
2019. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Sem a hasmenés, sem a hányás NEM tartozik a fogzás tünetei közé.
2019. máj. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akik lepontoztak titeket miért nem válaszolnak? Mindenki véleménye érdekelne :/ 7 hónapos. Be van oltva rota ellen is, eszik iszik rendesen van pisis pelus. Természetesen figyelem és ma este a baba öbölben alszik mellettem, a pelenkába csíptethető légzésfigyelővel. Mióta kiirram a kérdést nem hányt, evett is de nem jött vissza. Még arra tudok gondolni, hogy ma volt körte kóstolás, lehet hogy nem bírta a pocakja. Ha a későbbiekben hány azonnal beviszem az ügyeletre. Inkább hajtanak el de ne legyen semmi baja. Azért mások is válaszolhatnak még. Köszönöm nektek addig is :)
2019. máj. 13. 22:30
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Sem a hányás sem a hasmenés nem figzás tübet..



A széklete lehet lágyabb

( lányomnak teljesen híg lett, mert amúgy sem volt szilárd neki)

Kocsípheti a fenekét, a vizelet is más ilyenkor..


Szóval, ha csak bukik akkor nincs gond, de ha többedjére hányt, akkor orvoshoz kell menni

2019. máj. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
egyesek lassan már azt is a fogzás számlájára írnák, ha gyereknek megtekeredne a feje, mint az Ördögűzőben...
2019. máj. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

NEM csak a rota okoz hányást.


Ott van a calici,a szalmonella,stb.


Én elvittem volna az ügyeletre. Főleg úgy,hogy:


3 éves a lányom. Nem volt más baja csütörtöktől,csak folyt az orra. Szombattól kiszáradás miatt kórházban vagyunk! Pár óra(!) alatt 40 fokos láza lett,és kiszáradt. Be is fektették.


Gyereknél ennnyi. Pár óra. Ötödször vagyok vele kórházban kiszáradás miatt. Az előző 4 hányás-hasmenés volt. (Sajnos,ő rögtön 9-10 hányással kezd,és rögtön nagyon rosszul lesz :( )


Nem tudhatod,hogy a te gyereked szervezete hogy reagál. Inkább lássa orvos. Ők már a bőre összecsippentéséből tudják,ha baj van.

2019. máj. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
A mi babánk is hányt egyszer , mikor kibújt az első 2 foga . Én is úgy tudom/tudtam hogy nem tartozik fogzás "tünetek" közé, de megkérdeztem a védőnőt. Ő azt mondta hogy a fogzással járó túlzott nyáltermelődés miatt a visszanyelt illetve visszacsorgó nagyobb mennyiségű nyál okozhat ilyet. Akkor az egyszer volt ilyen .
2019. máj. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igaz ma már nem volt semmi azért el ittem orvoshoz. A foga miatt volt. Nem rota vírus és társai. Pontosan azt mondta majdnem mint az utolsó válaszoló. Tehát a mi orvosunk szerint elofordulhat hányás fogzás alatt de nem olyan mennyiségű mint ha tényleg hányan. Én ezt nem tudtam, hogy mennyi számít hányásnak ugyan is soha nem volt még beteg és soha nem hányt. Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
2019. máj. 14. 16:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök,hogy nem beteg! :)
2019. máj. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!