Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baba betegség? Mit tegyek?

Baba betegség? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 hónapos kislányom az éjjel hányt, ma délelőtt és délután összesen háromszor.Éjjel óta hatszor volt hasmenése és picit hőemelkedése is van, ráadásul most még fogzik is.Szóval most extrán szenved.A kisebb probléma, hogy SEMMIT nem eszik és iszik, a nagyobb probléma, hogy látszik rajta, hogy álmos, aludni szeretne, de nem tud.Próbáltam már elaltatni, de nem sikerült.Mit tegyek, hogy egyen és aludjon?

2018. febr. 24. 20:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Mióta nem evett, és nem ivott? Ebben a korban gyorsan kiszáradnak, én gyerek fertőzőn dolgoztam, nem ártana ha felhívnád az ügyeletet, egy infúzió nem ártana.
2018. febr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha hányás-hasmenés mellett nem iszik, akkor vidd az ügyeletre/hívd ki őket, mert baromi könnyen kiszáradhat egy ilyen pici gyerek. Ha nem eszik nem baj, ne eröltesd. De innia kellene, kínálgasd akár 5 percenként. Ha nem fogadja el akkor legalább hívd fel az orvost. Jobbulást a picúrnak!
2018. febr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Be kellene vinni qva gyorsan az ügyeletre mielőtt kiszárad és felborul az anyagcseréje, aminek nagyon súlyos következményei lehetnek. Ez eddig fel sem merült, hogy ha nem tudod pótolni a nagy folyadékveszteséget akkor orvoshoz kell fordulni? Ilyenkor szokták a kórházban azonnal infúzióval pótolni a fokyadékot, elektrolitokat.
2018. febr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Rég orvos, kórház..
2018. febr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Az álmosság, aluszékonyság a kiszáradás egyik jele. Ha nem fogad el semmit azonnal kórház és infúzió!

Ha szokott még szopizni akkor próbáld szoptatni is ha elfogadja a cicit.

2018. febr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Elottem szolokhoz csatlakozom.

Rehidralo folyadekok, ill. 10 percenkent egy kanalnyi folyadekbevitel eroltetese ilyenkor a minimum. Ha ennyi sem all meg benne, mindent kihany, eleve nem altatgatni kell, hanem surgosen dokihoz vinni.

A Nagyobbik problema, hogy nem Iszik ill. kisebbik, egy ideig, hogy nem eszik es nem az altatas.

2018. febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Már RÉG kórházba kellett volna vinned, mert meghal!
2018. febr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

???


Elvittetek korhazba? Iszik?

2018. febr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Mi egy hetet voltunk bent pont e miatt. Ez nem játék, vidd orvoshoz nagyon gyorsan.
2018. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Mi is most estünk át a hányós-hasmenéses víruson, köztünk a 15 hónapos lányom is.

Nagyon fontos a folyadék!! Apránként, esetleg kanállal, sűrűn kínálva, erőltetve! Főzz neki baba teát, hátha azt szivesebben megissza. Ha konkrétan semmit nem iszik, akkor ügyelet! Egy ilyen kicsi gyerek nagyon könnyen kiszárad.

Az, hogy nem eszik, nem baj. Ilyenkor amúgy is diétázni kell egy picit. Az én lányom is 3napig csak kekszet meg ropit evett, kis főtt krumplit, semmi mást nem fogadott el, de a gyerekorvos mondta is, hogy nem baj, ne erőltessem, viszont az ivást annál inkább! Teát főztem neki, cukrot is raktam bele, azt szívesebben megitta, mint a vizet. Tejet/tápszert ilyenkor nem baj, ha nem iszik, mert az nem jó a gyomrának. A lányom is sugárban hányta ki a tejet, ahogy megitta.

Esetleg ha van deadalonetta kúpotok otthon, azt adhatsz neki hányás ellen, meg aludni is tudna tőle, bár hasmenés esetén ugye félő, hogy nem marad bent.

Valami hasfogót is lehetne adni, smecta például.

Az alvás is fontos, mert úgy piheni ki a betegséget, de a legfontosabb az ivás!!!

2018. febr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!