Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Anyukák! Van valami bevált...

Anyukák! Van valami bevált taktikátok, fogzás esetére? Ti hogy élitek túl?

Figyelt kérdés

10 hónapos a kislányom, most indult be úgy igazából a fogzás. 4 napja tart a nemalvás párosítva a 10 percenként ébredéssel. Már minden féle gélt vettem de igazából egyik sem segít max néhány percig. Nurofent adok neki éjszakára, de ugye azt sem lehet mindig. Ez a néhány nap is nagyon kikészített, szétrobban a fejem a fáradtságtól és ezért türelmetlen vagyok a lányommal pedig tudom hogy nem tehet róla hogy fáj neki. Kávé már nem segít, állva is el tudnék aludni.

Nektek mi segített? Babátoknak?


2019. júl. 12. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Hurcizás. Legalább ő tudott kicsit aludni. De volt, jogy kidőltünk mindketten.
2019. júl. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennél sokkal többet nem tudsz tenni.

Esetleg még nappal a hűthető rágóka segíthet vagy ételhálóba szoktam hideg banánt/almát/répát tenni és azokat csócsálja.

Nekünk éjszakára a legjobb gél a Dentinox, de így is sokszor ébred. 8 hónapos. Van már 2 foga. Az is nagyon megviselte, de most 4 jön neki egyszerre.

Kitartást!

2019. júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekünk volt 4 hónapunk ami horror volt, 4 és 8 hónapos kora között szinte nem aludtunk. Nagyon hamar kijöttek az első fogacskái, 4 és fél hónapos volt és onnantól 10 hónapos koráig összesen 8 fogacska bújt elő. Semmi nem segített konkrétan, nem akarta a rágókákat, nem hatottak a kencék sem én meg nem akartam minden este gyógyszerezni csak azért hogy aludhassak. Zombiként de valahogy túléltük, a férjem nagyon sokat segített, egyszer ő kelt a lányunkhoz egyszer pedig én és ugyan még így is durva volt és sokat veszekedtünk mert a kimerültségtől rettentő ingerültek voltunk mindketten de együtt megcsináltuk. Emlékszem amikor vége lett és először aludtuk át az éjszakát megint hajnalban már megszokásból egymást zaklattuk hogy hé te keltél hozzá? nem, és te? Nem, biztos minden oké vele?? Szerintem beszélj te is a férjeddel, hogy segítsen mert konkrétan szerintem nincs olyan dolog ami ezt megszűntetné de legalább elviselhetőbbé lehet tenni. Nappal pedig ne foglalkozz a lakással, aludj te is amikor a baba is alszik vagy legalábbis próbálj meg. Kitartás! :) Később egyébként már nem viseli meg ennyire a fogzás, nálunk az első 6 fog volt aminél ilyen durva volt, utána már csak egy kis hasmenés és hőemelkedés volt de az alvásba már nem zavart be, ez tartsa benned a lelket.
2019. júl. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!