Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most akkor lehet dolgozni...

Most akkor lehet dolgozni vagy nem?

Figyelt kérdés

GYED mellett dolgoznék a 16 hónapos fiam mellett hétvégén.

De össze vissza mondják mindenhol.

Van aki szerint a gyerek 3 éves kora alatt túlóra, éjszaka, hétvége munka tilos. Van, aki szerint ez csak az egyedülálló szülőkre vonatkozik. Van aki szerint önként vállalva lehet csak kötelezni nem lehet rá.

Mi az igazság?

Illetve ugye én CSAK hétvégén dolgoznék alkalmi munkásként, gondolom így megint más..


2019. szept. 16. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Kötelezni nem lehet rá.
2019. szept. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Javaslom az Mt. Vonatkozó passzusát tanulmányozni. Nem dolgozhatsz hétvégén. H-p-ig dolgozhatsz és éjszaka nem. És túlórázni is tilos. Nem az, hogy nem kotelezhetnek rá. Tilos.
2019. szept. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Munka törvénykönyve:


"113. § (1) A munka- és pihenőidőre vonatkozó szabályokat a (2)-(4) bekezdésben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni


a) a munkavállaló várandóssága megállapításától a gyermek hároméves koráig,


b) a gyermekét egyedül nevelő munkavállaló esetén gyermeke hároméves koráig,


c) a munkaviszonyra vonatkozó szabályban meghatározott egészségkárosító kockázat fennállásakor.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott esetben


a) egyenlőtlen munkaidő-beosztás csak a munkavállaló hozzájárulása esetén alkalmazható,


b) a heti pihenőnapok egyenlőtlenül nem oszthatók be,


c) rendkívüli munkaidő vagy készenlét nem rendelhető el.


(3) Az (1) bekezdés a)-b) pontban meghatározott munkavállaló számára éjszakai munka nem rendelhető el.


(4) Az (1) bekezdés c) pontban meghatározott esetben a munkavállaló beosztás szerinti napi munkaideje éjszakai munkavégzés során a nyolc órát nem haladhatja meg.


(5) A gyermekét egyedül nevelő munkavállaló számára - gyermeke hároméves korától négyéves koráig - rendkívüli munkaidő vagy készenlét - a 108. § (2) bekezdésében foglaltakat kivéve - csak hozzájárulásával rendelhető el."



Tehát 3 éves kora előtt nem éjszakázhatsz és nem tulorazhatsz,illetve a két szabadnapodnak egymás mellé kell esnie. Hétvégén lehet dolgozni

2019. szept. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi 3-as, én ia ezt olvastam igen és ebben nincs hétvégének tiltásáról szó.

De mint látod itt is ellentétesek a válaszok megint, lásd 2-es válasz.


Ahova mennék cég ott is megkérdezte a tulaj a könyvelőt, azt mondta mehetek.. Igazából már voltam 3 szombatot mostanában, szóval remélem nem lesz belőle gáz.

2019. szept. 17. 08:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha van munkaidőkeret, akkor 12 órázhatsz is, mehetsz hétvégén is, mert munkaidőkereten belül ez nem számít túlórának. csak a kötelező ledolgozandó óraszámot a keret végén nem lépheted túl.
2019. szept. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hany kérdést teszel ki napota amúgy?
2019. szept. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Önként vállalható csak nem rendelhető el.
2019. szept. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát, te döntöd el, hogy a torv3nynek hiszel e, vagy a második valaszadonak. A hetvegi munkatilalalom az o agyszüleménye, ilyen nem létezik.
2019. szept. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

6.

Naponta?

Nem is nagyon szoktam kérdést kiírni, erről se írtam még mivel újkeletű a dolog eléggé az életemben.

2019. szept. 17. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!