Van olyan aki nem maradt otthon a babaval 2-3 évet hanem 4-5 honap után visszament dolgozni? Bolcsibe vitettek a babat vagy rokon vigyazott ra vagy fizetettek vkinek?

Figyelt kérdés
Mennyire volt nehez dontes? A baba hogy viselte? Hogy birtatok?
2019. aug. 18. 01:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
4-5 hónapos gyereket nem vesz be a bölcsi.
2019. aug. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Bocs, de megnéztem, 20 hetes kortól már be lehet adni. Azért gondoltam, hogy nem, mert egy bölcsis ismerősöm nemreg kiakadt, mert egy 8 hónapos babát beadtak.
2019. aug. 18. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Magánbölcsibe adtam 8 hónaposvolt, külön gondozó nője volt és ogen ő volt legkisebb. Ha bármi kérdésed van privátba szívesen válaszolok
2019. aug. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
8 hónaposan ment bölcsibe a fiam, semmi gond nem volt. Itt szeretik a magamfajta anyákat sátánnak beállítani, és rögtön a fejéhez vágni, hogy majd ha haldoklom, a fiam rám sem fog nézni (mert szerintük így nem alakul ki kötődés - kár, hogy csak a VidaÁgi szintű konyhapszichológiáig jutnak az emberek). Ezt egyelőre nem tudom, de nagyon jó a kapcsolatunk, neki is az apjával, talpraesett, szociális fiú lett belőle, aki az oviban is könnyen megtalálta a helyét.
2019. aug. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Engem anno korán beadtak bölcsibe, sajnos anyukám egyedül maradt 3 testvéremmel, muszáj volt dolgozni mennie.

Na de engem annyira megviselt, én nagyon anyás voltam, hogy sose tenném bölcsibe meg ilyen helyekre a babámat. Majd 3 évesen megy oviba és ennyi. Addigra elég nagy lesz, hogy "egyedül" meglegyen idegen helyen/más vigyázzon rá. Szerencsére az apja is így gondolja, ő sem szeretné másra bízni a kicsinket, szóval ő most keményen dolgozik én meg minden mást intézek.

2019. aug. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%

Óvónő vagyok, dolgoztam csanában is, ahol voltak kisebbek. Imádom a munkám, nagyon szeretem az óvi intézményét, DE!


Sok 3 évesnek is korai még a közösség, nemhogy egy néhány hónapos kisbabának. 2 éves a nagylányom, fél a kicsi. Még a nagyot sem tudnám nyugodt szívvel közösségbe adni, nem hogy a picit... szükségük van rám.

2019. aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Az én a barátnőm lánya is 8 hónaposan ment bölcsibe. Én eleve nem terveztem 8-10 hónapnál többet otthon maradni, főleg nem 2-3 évig... Nekünk így felelt meg.:)

A lányaink mára 11 évesek, életvidám, okos, talpraesett gyerekek és az ég világon semmi probléma nincs a kötődéssel. Tökéletes a viszonya velem és az apjával is!

2019. aug. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

6os, akkor menj vissza az egyetemre, és tanulj még némi pszichológiát. A kulcsszavak: enkulturalizáció, szocializáció.


Nem a kétévesnek van szüksége rád, hanem neked a kétévesre. Neki kortárs közösség kellene.

2019. aug. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez gyerekfüggő, illetve az anyától is függ. Hiába van otthon a gyerekkel 3 évig, ha a facebookot nyomkodja, szorong, vagy idegbeteg mert kikészül a bezártságtól. Vagy van az az anya, aki 8 hónapos korában bölcsibe adja a gyerekét, mert pl részmunkaidőbe visszamegy dolgozni, de így jól érzi magát, egyensúlyba kerül az élete, ezt a gyerek is érzi, mindenki boldog. Minden család más, mindenki tudja neki mi a jó.
2019. aug. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
CSED ideje alatt nem is lehet dolgozni.
2019. aug. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!