Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1,5 éves mellett másodikat...

1,5 éves mellett másodikat váró anyukák - segítség nélkül hogy tudtok pihenni? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Sokszor bekeményedik a hasam, de a kisfiam eszméletlenül anyás. Milyen módokat találtok arra, hoyg ilyen "kiképzés" mellett i studjatok valamennyit pihenni? Reggel 5-6 közötti kelés mellett... Segítségem nincs, férjem rengeteget dolgozik, összes nagyszülő is még munkában. 16. hétben vagyok most.
2010. máj. 26. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, van egy másfél évesem, és egy 18 hetes pocakom. Amikor a lányom alszik nappal, én is alszom. Este korán fekszem le. Házimunkákat gyorsan együtt reggel megcsináljuk.

Nekem sincs segítségem, de nincs is rá igényem mondjuk.

Ha fáradt vagyok, vagy szúrkál a hasam, nem futkosós játszóteres programunk van, hanem építőkockás rajzolós.

2010. máj. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem most 16 hós a fiam, 20 hetes pocakos vagyok. Hát nem mindig könnyű, én is már egyre jobban érzem a fáradságot, többször kell pihennem, már nem olyan könnyű emelgetnem. Pihenni általában akkor szoktam, amikor ő is alszik. Segítségem nekem sincs sok, Apa sokáig dolgozik, nagyszülők messze laknak. Főzni általában vele szoktam, és a házimunka nagy részét is megcsinálom vele,m ár amit lehet. Amit nem, pl. felmosás, azt beosztom, minden nap csinálok valamit, aztán miután kész, általában minden nap ledőlök egy kicsit. Mindenképp alakítsátok úgy a napirendet, hogy te is tudj egy kicsit pihizni! Később attól tartok, még nehezebb lesz, ahogy nő a pocak.
2010. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

15 hós a "nagy" 17 hetes a kicsi. A házimunkát minimálisra csökkentem hétközben. Amíg Apa itthon van reggel és tud a gyerekkel foglalkozni azalatt gyorsan főzök, max. mosogatógép pakolás marad napközben, vagy mosás-teregetés. Ezeket úgy tudom csinálni, hogy etetőszékben kap pár falatot addig, vagy kijön velem az erkélyre.

Pihenés: enyém max. 1 órát alszik nappal, ezalatt szoktam netezni. így pihenni csak éjjel tudok.

Hétvége: ilyenkor Apa leviszi aj átszóra és 3 óra alatt csinálom meg a heti nagytakarítást.

Ez van... :(

2010. máj. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem a nagy 10 hónapos volt,mikor újra babát vállaltunk.ha ezt tudom,biztosan várunk még....

most 19hónapos és egy energiabomba,én meg 40+2hetes vagyok.a fiam kb 6-7között kel,onnantól van mondjuk 9ig lehetőségem arra,hogy feltegyem a főzni valót,mosogassak,vagy bármi olyan elfoglaltságot csináljak,ami nem játék.Aztán ha időjárás engedi,séta egybekötve a postával bevásárlással.Majd dél körül kidől és jobb esetben alszik 1,5-2órát.Ilyenkor nekem megengedett fél-1óra netezés,vagy kevesebb,és bújok be mellé az ágyba.Szóval ha ő pihen,akkor én sem csinálok semmit.majd ébredés után megint van 1 órán,ami alatt az elmaradt dolgokat megcsinálhatom.Majd újra vagy séta,vagy kis barátokat látogatunk.És ez kitart úgy 6ig.Akkortájt (jobb esetben) megjön a nagypapa és kicsit lefárassza.Utána vacsi(már ha nem fogzik) és 7-8között fürdés,alvás.Ezután tudok leülni apával csetelni,mert nálunk apa Bécsben dolgozik,és csak péntek este jön haza.

Szóval nem egyszerű.És most ezzel az óriási pocakkal,amiből csak nem akar előbújni az öcsi.....

2010. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 18 hós múlt a nagylány, és 24 hetes múltam az ikrekkel, ők kisfiúk. Kb két héttel elzelőttig nagyon jól bírtam, már eléggé fáradok. Én is pihenek, mikor a lányom alszik, napi másfél és 3 óra közötti idő. Ma egész jól vagyok, kicsit netezek is (1 óta alszik, szóval már egy órát feküdtem kb), ha felkel akkor főzök, mosogatok, közben mondókázunk (nagyon szereti, sorvégeket már mondja), aztán uzsi, és megyünk ki az udvarra, vagy séta kicsit. (mondjuk ma nem tudom mi lesz, mert ma kaptunk oltást, és az este lehet kicsit borul), de ha apa megjön, vacsi, és apa fürdet, addig kakaóját csinálom és ha még van mosogatnivaló megcsinálom, aztán játék, kakaózás és alvás. Szóval én is akkor fekszem mikor a lányom alszik, vagy legózunk, az most nagy sláger, azt lehet úgy is hogy fekszem, vagy könyvet nézünk, azt is szereti. Mosást berakni jön velem, teregetésnél nagy segítségem, ügyesen adogatja a ruhákat, közben monja hogy mi az és kié, így nem kell lehajolnom. Porszívózás már inkább apára marad, felsöprök, az egyszerűbb nekem és könnyebb. Nagyjából ennyi, de egyre nehezebb, azt érzem.
2010. máj. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok Sorstársak! Nálunk 16 hónapos a "nagyfiam" és én 28 hetes pocis vagyok. Segítség csak akkor, ha Apa hazaér, tehát este 6 után. Szerencsém annyi, hogy de. fél10-ig alszik, addig megfőzök, lemegy a mosás stb...ha felébredt irány az udvar, vagy a kis pajtásokkal talizunk, 12 után ebéd, és 'hál Istennek Ő 1-től 3-ig alszik. Ilyenkor én is tudok pihenni, netezni, olvasgatni... Most szerencsém van, mert a barátnőm elvitte magához, úgyhogy siesta van!

Egyébként nem egyszerű, mert elkezdtem zsibbadni. A bal karom, az újjaim teljesen nem az enyémek már. Nem híztam sokat 7kg-t, de az mind a pocin van. Állítólag hoszzú baba lesz.

2010. máj. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!