Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kaphatom a gyest, gyedet ha:...

Kaphatom a gyest, gyedet ha: elbocsájt a fõnököm egy hónappal a teherbeesésem elõtt? Viszont elõtte dolgoztam 2évet 8órás bejelentéssel

Figyelt kérdés

2019. okt. 15. 07:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%
Gyest simán, mivel az alanyi jogon jár. Gyedet akkor, ha a szülés időpontjában lesz munkaviszoynod. Ne ess teherbe munka nélkül
2019. okt. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De azt nem.veszik figyelembe hogy elotte dolgoztam folyamatosan 8oraba?
2019. okt. 15. 07:48
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
De, figyelembeveszik, ha a szülés pillanatában is van munkaviszonyod. Anélkül nem fogsz kapni, ha 15 évet dolgoztál se...
2019. okt. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
60%

Az általad vázolt helyzetben csak gyest és családit kaphatsz, ha nem tervezel dolgozni a teherbeesésed után. Ha kirúgnak novemberben, találsz egyből másik munkát és ott valahogy el tudod titkolni a próbaidő végéig, akkor kaphatsz gyedet, de visszavárni oda sem fognak. Miért kell teherbeesni, ha nincs munkád?

Illetve nem is világos a kérdés. Esetleg arra gondolsz, hogy pl. Október 20-án kirúgnak, de te mondjuk november 17-én pozitívat tesztelsz? És mivel a pozitív tesztkor vagy 4 hetes hivatalosan, talán már a kirúgás pillanatában is "terhes" voltál, pedig még az aktus sem történt meg. Ez eléggé izgi és érdekes feltevés. Honnan számolják a védettséget? Elvileg már akkor is védett vagy, ha nem tudsz a terhességről. 🤔

2019. okt. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%
Kérlek ne ess teherbe, ameddig nincs új munkahelyed, ahol nem dolgoztál minimum fél-1 évet. Légy egy kicsit felelősségteljesebb, igy csak a gyes és cap jar majd, gondolkozzál már.
2019. okt. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Nem munkaviszony kell a jogosultsághoz, hanem biztosítási jogviszony.

[link]

CSED-et és GYED-et is kaphatsz, ha álláskeresési járadékos időben igényled.

Úgy kell időzítened az álláskeresői ellátást, hogy a CSED, GYED igényléskor is kapd.

Ha két évet dolgoztál, akkor kb. 73 nap álláskeresésire vagy jogosult. Mivel az álláskeresésinél a jelentkezést megelőző 3 évet vizsgálják, nem kéred rögtön az álláskeresőit, hanem kiszámolod, hogy mikortól kell kérned, hogy a járadékos időszak alatt igényelhesd a CSED-et, GYED-et.

Facebookon van TB-s csoport, ott tudnak neked segíteni.

2019. okt. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%
Még nem is vagy terhes! Ha elbocsátanak, munkát keresel, ez az élet rendje. Pár hónapig felfüggesztitek a próbálkozást a próbaidő alatt, ennyi.
2019. okt. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%

6!


Igazad van, valóban megoldhato így. De gondold vegig: meg nem terhes. Egy hónappal azután esik teherbe, hogy elbocsájtják. Az alatt az egy hónap alatt nyilván igénybe veszi a munkanélkülit. Marad neki még két havi, a terhesség meg 9 hónap. Miből fog élni?

2019. okt. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%
És ha a terhesség alatt van, aki eltartsa, akkor miért nem mindegy, kap-e gyedet.
2019. okt. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Tehat, nem vagyok meg terhes(valószinu de nem 100%) es a fonok a jovo honaptol kezdodoen valtozast akar es lesz akit elbocsajt.

Ha elbocsajtana es terhes vagyok vagy utanna leszek terhes es nem talalok munkat akkor majd gyedet kaphatok-e?

Ez az amire kivancsi lennék, es koszonom.


Mar regota szerettunk volna babat de egezsegugyi okok miatt nem tehettem.

Viszont mar 30on túl vagyok, a ferjem mar regota szeretne es o idosebb.. tehat mar nagyon jo lenne..

2019. okt. 15. 10:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!