Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi az ami járna nekem ennyi...

Mi az ami járna nekem ennyi munkaviszony után?

Figyelt kérdés

2013 jan - tól, 2015 május 17-ig, folyamatos munkaviszonyom volt, utána 2015 július 1-től szeptember 1-ig volt munkaviszonyom, illetve most 2015 okt. 3-tól vettek fel határozatlan idejű munkaszerződéssel. 2 hónap próbaidővel. Babát szeretnénk, már nagyon a párommal. Ha mondjuk 2 hónap próbaidő után sikerülne teherbe esnem, akkor mi járna? Gyes, Gyed? Mi alapján számolnák nekem? Nem baj, hogy az utolsó évben volt megszakítás a munkaviszonyom közben?


Előre is köszönöm a segítő válaszokat!



2015. okt. 6. 18:10
 1/2 Bella169 ***** válasza:

Jàr CSED és GYED is. A mostani munkabéredből számolják majd.


Arra figyelj, hogy táppénzre annyi időre mehetsz amennyit a mostani munkahelyeden ledolgoztál, mivel több mint 30 nap telt el az ezelötti vége és a mostani kezdete között. Valamint ha nincs meg az egy éves munkaviszonyod a mostani helyen akkor csak 50% táppénz jár. Ha meglesz akkor 60%.

2015. okt. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

elsőt annyival kiegészíteném, hogy nem egy év, hanem 2 év folyamatos biztosítási jogviszony kell a 60%-hoz.

a CSED-hez, GYED-hez scak a szülés pillanatában fennálló jogviszonyban elért jövedelmedet fogják nézni, abból számolnak egy napi átlagot, az lesz a napi alap, annak a 70%-a a CSED és a GYED (utóbbi maximalizálva van 147.000 Ft-ban), CSED-ből szja vonódik, GYED-ből szja és nyugdíjjárulék.


emellett jár majd családi pótlék (12.200 Ft) és családi adókedvezmény (10.000 Ft), valamint egyszeri anyasági támogatás, 64 125 Ft.

2015. okt. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!