Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Fiam után Gyest kapok, apa...

Fiam után Gyest kapok, apa átvenné így ő Gyedet tudna igényelni. A fiam 2. szülinapján szülnék, így is járna e a dupla gyes, ha a páromnál marad a gyes, és a második gyerekre én kapnám a gyest?

Figyelt kérdés
Jóval többet kapna a párom ha átírnánk az ő nevére, bár tudom, hogy így a tb-t magam után kéne fizetni, de még így is megérné, csak nem tudom megéri e a sza..kodást, hogy pont szülés után irkáljuk át a nevemre. Vagy egy családon belül jár a dupla gyes? Azaz két különböző személy is igényelheti vagy csak 1? Mert ugye a picinek csak 1 éves kora után tudná megint átvenni a gyesről gyedet...

2014. nov. 28. 22:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A fiam jelenleg 16 hónapos, csak most tudtuk meg, hogy apa is igényelhet gyedet.. :(
2014. nov. 28. 22:47
 2/14 anonim ***** válasza:

nem lehet.

és ha apa átveszi a gyedet munka mellett, akkor 2 hónapot ki kell hagyni. azzal a 2 hónap kieséssel is jobban járnátok?

2014. nov. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom ezt nem tudtam :( újratervezés :D
2014. nov. 28. 23:38
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Ha apa átveszi, akkor 60 nap fizetés nélküli szabi van. Ami azt jelenti hogy 60 napig semmi, se fizetés sem gyed és a 61. naptól kapna gyedet . Ha megszületik a pici, akkor nem lehet, hogy egyikre te másikra apa veszi igénybe. Egy személynek kell mindkét ellátást igénybe vennie.
2014. nov. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

4-es

Kicsit hülyeséget írt :D 60 napig választania kell apának hogy vagy gyeden van otthon vagy dolgozik és fizetést kap,ezalatt a 60 nap alatt te sem kapsz gyest.De az hülyeség,hogy se fizu se gyed 60 napig!

2014. nov. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy járna 2 ellátás, de 1 ember nevén kell lenni mind a 2 ellátásnak. Tehát, ha apa áteszi a gyest és mikor a 2. gyerek megszületik, akkor anya nevére újra kell igényelni mind a 2 gyerek után a gyest. Gondolom, ez nem nagy gond, mivel a pici a nagy 2 éves kora körül születik, így úgy is lejár a gyed.
2014. nov. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A gond a 2 honap ellatas nelkul 😞 sajnos nem tudjuk kivitelezni sehogy 😞 de azert koszonom a valaszokat, legfeljebb a 2. Gyerkoc 1. Eves kora utan majd atveszi es akkor elore keszulunk ha lesz megbilyen 😄
2014. nov. 29. 23:20
 8/14 A kérdező kommentje:
Meg ilyen bocsi a telo 😄
2014. nov. 29. 23:22
 9/14 anonim ***** válasza:
Fizetés ugy még is miért ne lenne 60 napig? ami kimarad az gyes..fizetés lenne mivel nem kell felmondani gyed igényléshez..gyed extra a neve munka mellett lehet igényelni teljes összegű gyed!!
2014. nov. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

5-ös írja jól, nem tudom miért lett lepontozva, 4-es írt hülyeséget.

60 napig választani kell, vagy fizetés, vagy gyed. Utána jár a kettő együtt apának.


És egy háztartásban csak egy szülő kaphat ellátást. Tehát ha megszületett a pici, vissza kell venned, és úgy kapod majd a 2 gyest, apa meg semmit (azaz csak fizetést ugye).

2014. nov. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!