Gyed alatt költözés?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2018-ban született, utána kaptam CSED-et és most Gyeden vagyok 2020 augusztusáig. Ismét terhes vagyok, a szülés várható időpontja 2020.04.30. Sajnos a férjemmel elválunk, és én visszaköltözöm a családom közelébe. A munkahelyemen még nem tudnak a  második terhességemről. Ha elköltözöm több megyével arrébb, és bejelentem az új lakcímem, akkor nyilván a munkahelyemen tudni fogják, hogy nem szándékozom oda visszamenni dolgozni. Kérdéseim a következők lennének:

- Kirúghatnak amiatt, mert elköltözöm?

- Be kell jelentenem, hogy terhes vagyok?

- Milyen ellátásra számíthatok a második gyerek után, és azoknak mi lesz az alapja a bruttó fizum, vagy az első gyerek után kapott Gyed?

Kérem, aki piszkálódni akar, az menjen egy kérdéssel odébb. Ha nagyon hülye kérdést tettem volna fel, akkor bocs, de most azt sem tudom, hogy hol áll a fejem.



2019. nov. 21. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%

Nem kell tudniuk, hogy valóban költözöl.

Válást közlöd, és emiatt más állandó lakcímed lesz / akár mehetnél albiba is, amikor ugyanúgy lehet bárhol az állandód/


-Nem rúghatnak ki emiatt.

-Gyed alatt is védett vagy.

Terhes vagy akár ha talál a dokid indokot mehetsz táppénzre, akkor amíg van gyeded jár a gyed és a tp. is párhuzamosan


- ellátás nem lehet alapja semmibek.

Ugyanaz lesz az alap, amiből az első gyermek után számoltak


Sajnálom, hogy így alakult, épp most 😞

2019. nov. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szüléstől Augusztusig pedig jár a csed-gyed párhuzamosan

Majd a csed-gyes

Majd a gyed-gyes

Aztán csak a gyed


Egyedülállóként magasabb családipótlékot kaphatsz


A magzati kor 91. Napjától jár a családi adókedvezmény, ami így az eddigi 10e -ről 40-re ugrik


Minden forint számít, emiatt írom


1.

2019. nov. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Váltok és terhes vagy... szép...
2019. nov. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
#3 nem tudhatod, mi történt, nem ez a kérdés...
2019. nov. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%

Tudom nem ez a kérdés, de próbáljátok meg megmenteni a házasságotokat.

Pár hónapja még minden szuper volt, hisz babát vársz.

Ott, akkor azt ígértétek, hogy jóban-rosszban, ne adjátok fel ilyen könnyen. 😊

2019. nov. 22. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Attól, hogy jön a következő, nem borítékolható, hogy minden rendben volt nemrég.
2019. nov. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ Mindenkinek! Mindkét gyermeket akartuk és terveztük, de neki most kapuzárási pánikja van és szerinte érdemel egy szebb és jobb nőt.
2019. nov. 22. 11:28
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Remélem jó nagy gyerektartást leakasztasz tőle, megérdemli!
2019. nov. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha lehet, tényleg ne add fel! Annyira rossz olvasni ezt a rengeteg válást :(

Legyél te az a szebb, jobb nő! Legyél igazi nő, ne csak anya.

És nem, nem csak a levegőbe beszélek: nekünk is volt hullámvölgyben a kapcsolatunk, mint talán már mindenkinek. De eszünkbe sem jutott a válás, max olyan szinten, hogy nem, nem akarjuk elveszíteni egymást. Megbeszéltük, és kőkeményen megdolgoztunk a kapcsolatunkért, és még jobban odafigyelünk egymásra azóta.

2019. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
#9 Bocs az offtopikért. De ne a kérdező nyakába varrjuk már, hogy a férje szemét. Nem könnyű egy pici baba mellett még szépnek is maradni. Ha már ötéves lenne a gyerek, akkor megértenélek, de egy egyéves mellett az ember annak is örül, ha lyuk van a seggén.
2019. nov. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!