Akinek 3 gyermeke van, a legtöbben maradnak otthon vele, a legkisebbel 8 éves korig?

Figyelt kérdés
És 8 évig csak a férj tartja el az 5 tagú családot? Vagy ki hogy oldja meg?

2019. nov. 25. 12:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
4 gyermekünk van, 6 éven belül születtek, gyorsan egymás után. Mi úgy tervezzük, hogy amíg a legkisebb nem megy suliba, addig csak itthonról dolgozom, mert oviban sokkal gyorsabban és gyakrabban kapnak el minden félét és mivel kis községben élünk, nem találnék olyan munkahelyet helyben, ahonnan bármikor szaladhatok a gyerekért az oviba, ha éppen kifobta a taccsot. Ha ő is sulis lesz, akkor tervezek visszamenni rendesen, egyébként óvónő vagyok.
2019. nov. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Első! Mit tudsz otthonról dolgozni?
2019. nov. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

"Akinek 3 gyermeke van, a legtöbben maradnak otthon vele, a legkisebbel 8 éves korig?"


Kiskunfelsőlaposon egész biztos, ahol az istállóban 5 tehén bőg, az ólban egy anyadisznó röfög, amelyik évente 15 malacot ellik, az udvaron minden nyáron 100 csirke kapirgál a 10 kacsa mellett, hátul meg egy hektáros kert feketeribizlivel, málnával, uborkával, gyümölcsfákkal, szőlővel. Eljárni munkahelyre meg kb. 50 km ingázás lenne, két órával műszakkezdés előtt indul a busz a faluból és fizetnének érte minimálbért. Nos, ott kb. a legkisebb gyerek 18 éves koráig otthon marad anyuka. De tán még apuka is. :DDDD


Ahol viszont nincs kert, vagy csak városi méretű, ott miért ne menne dolgozni a feleség? Bátyáméknak 3 gyerekük van. Az első kettővel együtt 5 évig volt otthon, aztán 3 évig dolgozott, mikor jött a harmadik. Amikor ő is 3 éves lett, a világ legtermészetesebb dolga volt, hogy visszamegy dolgozni. Így lehet előbbre lépni anyagilag, ha mindkét fél kereső.

2019. nov. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
A sógornőm pl így lesz. A férje nagypn jól keres, ő pedig a szakmájában csak igen alacsony bérét tudna elhelyezkedni, vállalkozni pedig nem akar. Ráadásul a férje utazik külföldre is két-három havonta pár napot, azalatt pl mi van, ha beteg vaamelyik gyerek, stb? Így ő marad otthon, a kicsi 8 éves koráig biztosan. De azt nem hiszem, hogy "a legtöbben" így tesznek, sok helyen azért kell a két fizetés.
2019. nov. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Így van, ahogy az utolsó írja. Mi abba a kiskunlaposi példába esünk :) Habár csak én vagyok a földtúró:) A férj amit keres, bőven elég. Ha megváltozik a munkahelye, nyilván én is keresek magamnak, de addig jószágozok, kertezek.

Egyébként meg ezt a két felnőttnek kell eldönteni. Engem sem érdekel a másik véleménye, hisz nem az én életem éli. Volt már aki beszólt, hogy hát ő is bírja a munkát. Én megkérdeztem tőle, otthon van e dolga a háztartáson kívül? Nincs. Na látod, nekem teljesn munkaidőt kint kell az udvaron töltenem, hogy lehetne ezt munka mellett? Meg aztán ki élete is??

2019. nov. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Vállalkozni kezdtem a harmadik baba mellett. Most 1 éves. Mire 2 lesz, remélem, beindul a vállalkozás.

A volt munkahelyemről már jelezték, hogy nem örülnek a 3 babának, mert azok folyton betegek. Valószínűleg nem is fognak visszavenni.

2019. nov. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Én most mentem vissza dolgozni, ahogy a legkisebb 3 éves lett. Apuka állandó délutános, így a délután, este csak az enyém.

Nagyszülők messze, más segítség nincs.

Egyenlőre megoldjuk.

Gondolkodom, hogy visszamengyek Gyet-re, mellette egy 4 órás munka elég lenne.

2019. nov. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Na, nálunk ez úgy működött, hogy mikor kicsi 2 éves lett, én visszamentem dolgozni és apa ment el vele GYES-re, mert éppen nem volt munkája. 3 éves korába megigényeltük a GYET-et is neki, mert még mindig munka nélkül volt. A gyerek viszont természetesen járt oviba, teljes időben, mert szüksége volt rá. Időközben apának sikerült munkát találni, meg a legnagyobb betöltötte közben a 18.-at és már nem járt a GYET. Nem volt még ekkor a kicsi 8 éves.

Nem csak anya maradhat ám otthon a gyerekkel...

2019. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*korábaN
2019. nov. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

4 gyerekünk született 5,5 év alatt. Amikor 2 éves lett a legkisebb, letelt a GYed, akkor kivettem a felgyűlt szabadságot, szóval alig voltam GYES-en. Utána visszamentem részmunkaidőbe. Tehát nem, nem voltam otthon a legkisebb 8 éves koráig.

Amikor vállaltuk a 2., 3., 4. babát, nyilván tudtuk, hogy ez mivel jár, számoltunk azzal, hogy nem tudok újra teljes munkaidőben dolgozni a legkisebb gyerek 2 éves korától.

2019. nov. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!