Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Igaz, hogy a Gyed osszege...

Igaz, hogy a Gyed osszege vegig annyi marad, amennyivel megallapitjak?

Figyelt kérdés

Szoval, ha decemberben nekem megallapitjak, emelkedik vagy sem, ha a minimal ber emelkedese miatt emelkedik a maximalis Gyed? Azert gondolkodom, hogy megvarjam-e a januart az igenylessel.

Koszonom.


2019. nov. 27. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha a maximumot kapod, emelkedik a minimálbérrel együtt.
2019. nov. 28. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

Azért ez nem teljesen így van. Bár hülyeséget nem akarok írni,csak a saját példámból indulok ki.

Az én gyerekem októberi születésű,én onnantól igényeltem a Csed-et,ami fél évig jár,tehát mire a Gyed-et igényelni kellett,már emelkedett a minimálbér. De a megállapításnál a szülés előtti időszakot vették alapul.

Szóval a véleményem az,h ha most kapod a Csed-et,és folyamatosan akarod kapni az ellátást,akkor még időben igényeld a Gyed-et. Szerintem feleslegesen várod a min.bér emelkedést,ha a Csedet már kapod.

2019. nov. 28. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha a fizetéséd alapján többre lennél jogosult mint a maximum, akkor igen, a minimálbér emelkedésével változni fog az összeg. De ha a fizetésed alapján nem vagy jogosult többre, mint a maximum összeg, akkor nem fog változni.
2019. nov. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Annak emelkedik, aki magas bér miatt maximumot kap, pedig több járna. Nekik a mx emelkedése miatt vizsgálják felül és emelik.
2019. nov. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem boven a maximum jar, ezert kerdeztem.

Ez a "felulvizsgaljak" automatikus vagy kerni Kell?

Koszonom!

2019. nov. 28. 07:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem két általánossal keresel ennyit, úgyhogy szerintem a google használata talán megy, és nem jelent gondot ezt sem felfogni:


A maximális összegben megállapított gyermekgondozási díjak összegét minden évben január 15-éig az azt folyósító szerv – külön kérelem nélkül – felülvizsgálja, és a január 1-jei időponttól a tárgyévre érvényes felső határ figyelembevételével a módosított összeget folyósítja.


[link]

2019. nov. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az aroganciat leszamitva nagyon koszonom. ☺️
2019. nov. 28. 07:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is max. gyedet kapok, nem, nem kell kérni, ha a béred alapján több járna, automatikusan emelik, amikor emelkedik a minimálbér is. Sehol sem kell külön kérned. Anno a határozatban nekem (meg nyilván mindenki másnak) a cseddel együtt ugye le volt írva, mennyi (lenne, ha megkapnám) a számított napi összeg, ami ugye jóval felette van a maximumnak, így nincs további teendő, emelik, amikor esedékes.
2019. nov. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Benne van a határozatban hogy mennyire vagy jogosult.

A hati alapján én 210e nettó gyedre lennék jogosult, de ugye maximalizálva van, így 156e kapok, de az emelést kapni fogom, mert még abba is beleférek.

Azért állapítják meg automatik. napi díjra hogy az emeléseknél ne kelljen újra számolni, ha beleférsz emelnek ha nem nem.

2019. nov. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igényeld időben hogy folyamatos legyen az ellátásod, utána semmi teendőd nincs vele. Én is a maximumot kaptam és minden évben emelkedett a minimálbérrel, automatikusan kaptam az új határozatot róla, semmi teendőm nem volt.
2019. dec. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!