Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miután megállapítják a terhess...

Miután megállapítják a terhességet milyen vizsgálatok vannak az első 12 hétben?

Figyelt kérdés
2018. jan. 25. 10:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha megállapítják a terhességet és szivhang is van kapsz egy papirt amit elviszel a védőnőhöz. Ő kitölti a kiskönyved.Megméri a vérnyomásodat,tömegedet,vizelet néz. Vérvételre kell menni oda a háziorvos ad beutalót.12.hét körül lesz az első genetikai ultrahang.
2018. jan. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A genetikai ultrahangra ők adnak időpontot vagy azt kérni kell?
2018. jan. 25. 10:30
 3/15 anonim ***** válasza:
Kérni kell ,van ahol a vedono ker neked de nekem kérnem kellett
2018. jan. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Genetikai UH-hoz nekem a kórházat kellett hívnom idôpontért, ott csinálták.
2018. jan. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
A genetikai uh-ra általában az orvos ad beutalót! Nálam a labor vizsgálatokra is a nőgyógyász adott beutalót, a házi orvos csak a táppènzre adta nekem! Ez intézmény függő!
2018. jan. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Amúgy nem kell feltétlenül a körzeti kórházban csináltatni, én máshol szültem, és minden ilyesmit ott csináltak (kivéve a terheléses vérvizsgálatot). De magán dokim volt.

2018. jan. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5-ösnek: Ez szerintem változó, nekem nem kellett beutalót kérnem az UH-khoz, csak idôpontot a kórháztól, és megmondani az orvosom nevét.
2018. jan. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő adott egy papírt, amin fel voltak sorolva trimeszterre lebontva a vizsgálatok. Ha neked nem adott, a várandósgondozasi kiskonyv 5.oldalan fel vannak sorolva táblázatban a vizsgálatok.


Labor:

vérkep, vizelet (háziorvos ad beutalot) HbsAg szűrés, szifilisz, vércsoport és vvt ellenanyagszures (nekem védőnő adott beutalot, nőgyógyász lepecsetelte és naploszamot adtak ra)


UH:11-13 héten


Fogorvosi vizsgálat


Háziorvosi vizsgálat (belgyógyászati és EKG)


A genetikai tanácsadás csak akkor kell, ha fogamzaskor betoltotted a 37. Életévet.

2018. jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És terhesgondozásra mikor kell menni?
2018. jan. 25. 10:55
 10/15 anonim ***** válasza:

Ahogy az 1-es írja.

Pl nekem védőnő kért idöpontot a 12. Heti Uh-ra

2018. jan. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!