Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES és Csp jár külhoni...

GYES és Csp jár külhoni magyarnak?

Figyelt kérdés
Adott egy ilyen helyzet, hogy anya és 9 hónapos babája Ausztriában élnek, az anya ott dolgozik x éve, magyar párja volt, aki Magyarországon él és dolgozik. Hónapok óta húzódó ügy, most kitalálták hogy az anya az apa miatt igényelje meg a magyar gyest és cspt. Lehetséges ez? Gyereknek nincs érvényes taj száma még az apa által sem, számot kapott, kártyát nem, és érvénytelen. Családit 100%ban az osztrákoktól kapja az anya. Most azzal fenyegetik, hogy meg kell igényelni a magyar csp-t és az osztrákoknak ezt az összeget visszafizetni mert csak különbözet jár. Tehát jelenleg 9x13300? Ft-ot. A magyar gyest meg levonnák a kinti gyesből. Járt már így valaki? Tud valaki segíteni? Ugye nem jár Magyarországról semmi ilyen jellegű támogatás? Apa vezetéknevét kapta a baba.
2019. dec. 2. 13:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Előző: pont erre célozgatok én is. Miért járna innen bármi ha nem is itt élnek az apával egy háztartásban.
2019. dec. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Leírom újra: mert az apa Magyarországon dolgozik, fizeti az adókat, járulékokat és sajnos az ő vezetéknevét kapta a baba. Lehetséges osztrák gyest és cspt is igényelnie olyan személynek, aki Ausztriában dolgozik fehéren és Magyarországon laknak a családjával. Tehát valóban járna, ami külön élő szülőkre is érvényes lett hirtelen. Nem is ez a legnagyobb baj, hanem hogy akárhányszor kérdezett rá, járt utána hivatalos dolgoknak az anya, ezt senki de senki nem mondta neki eddig, hogy 2 országban KELL megigényelni mindent. (Anyanyelvi szinten tud németül, de Magyarországon is megkérdezte rengetegszer, de ezt már írtam) Nagyon borzalmas az ügyintézés 2 ország között. És most emiatt, a 10 hónap alatt felgyűlt magyar csp összegét az osztrákoknak ki kell fizetnie,hiába nem igényelte meg.
2019. dec. 8. 08:36
 13/25 anonim ***** válasza:
35%
Mi meg mègegyszer leírjuk, hogy Magyarországi juttatás csak magyarországi tartózkodás esetèn jár. Mivel ezek a gyerek után járnak, ès ő nem Mo-on èl, így nem jár. Esetleg a csp, de a gyes egèszen biztosan nem. Nagyon fèlrement itt valami, tisztázni kellene.
2019. dec. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Akkor mit gondoltok miért jár osztrák gyes és csp azoknak akik Magyarországon laknak de legalább az egyik szülő Ausztriában dolgozik?
2019. dec. 8. 09:06
 15/25 anonim ***** válasza:
50%

Azt nem tudom, az osztrák juttatási rendszert nem ismerem. A magyart igen. Ès ha felmèsz a hivatalos oldalra, ès megnèzed az igènylès feltèteleit, feketèn fehèren le van írva.

Hiába az apa, nem neveli a háztartásában a gyereket, szóval nem èrtem mièrt erőltetik.

2019. dec. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Az lenne a legjobb ha nem járna semmi. De úgy tűnik nem így van. Ha oda működik akkor visszafelé is. Európai uniós rendelet sajnos🙁 de a legjobb lenne egy elutasított gyes határozat,akkor lerendeződne már ez a huzavona..
2019. dec. 8. 14:41
 17/25 anonim ***** válasza:
De a szülők amúgy együtt vannak, vagy sem? Mert nekem úgy tűnik, hogy nem. Akkor meg pláne nem jár.
2019. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Nem, nem élnek együtt. Az osztrák papíron szerepel amiben kérik a gyes igénylést, hogy külön élő szülőkre is vonatkozik. Mindegy, a gyes igénylés el lett postázva, reméljük minél előbb elutasítják és küldik a határozatot. Meddig szoktak elbírálni ilyesmit?
2019. dec. 9. 14:20
 19/25 anonim ***** válasza:
58%
Nem érted. Akinek egyik szülője külföldön dolgozik, de a család egyébként itt él, annak persze hogy jár magyarországi juttatás, hiszen ITT ÉLNEK. De ők nem is tartózkodnak az országban!
2019. dec. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Uniós rendelet, miszerint abban az országban is jogosult valaki ellátásra, amelyikben dolgozik. Tehát ha Magyarországon dolgozik akkor Magyarország, ugyanígy kapnak azok is akiknek a családja Magyarországon él, de Ausztriában (vagy Németországban vagy bármelyik másik uniós országban) dolgozik. Ti nem értitek nem én. Az lenne a legjobb az anyának, ha nem járna innen semmi. De egyelőre nem így néz ki. A mák állít ki egy bizonyos e411es formanyomtatványt, állítólag azon szerepelt hogy az apa jogán jogosult. Csakhogy ezen a papíron kb 9 hónapot ültek, telefonon elérhetetlenek voltak vagy azt sem tudták miről van szó. Örültem volna, ha olyan írt volna aki tud is segíteni, vagy volt neki hasonló gondja.
2019. dec. 12. 07:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!