Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kedves Anyaországi magyarok!...

Kedves Anyaországi magyarok! Miért nem fogadjátok el magyarnak a külhoni magyarokat?

Figyelt kérdés

Nem általánosítok, csak most azokhoz szól a kérdésem, akik nem fogadják el.

Miért kell ukránozni, szlovákozni, románozni? Kérlek, mondjátok el, mitől lettünk mi ukránok? Miért vagyunk mi mások, mint akik Magyarországon élnek?


2016. febr. 3. 22:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Ez is egyénfüggő. Én pl. soha nem mondok/mondtam ilyet, mindig csak "felvidéki magyar", "erdélyi magyar", "délvidéki magyar" és székely. 😉
2016. febr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
85%

Mert a sok okosnak nincs elég baja és kell még valaki akit lehet utálni.

Van aki az alföldieket is utálja ha másért nem az akcentusuk miatt.

2016. febr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, mindenhol vannak IQ nullák. Véleményem szerint pl a Székelyek magyarabbak sok magyarnál, hisz nekik egy idegen, ellenséges környezetben kellett megtartaniuk a magyarságukat. Minden tiszteletem azoké akik idegenben élve is meg tudták tartani az identitásukat!
2016. febr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 gnoomage ***** válasza:
100%

Azért nem csak az van hogy kibas.zásból hívják így... Volt szerencsém olyan szlovákkal találkozni akire felvidékit mondtam és elküldött melegebb éghajlatra. Rengetegen nem szeretik ha így nevezik őket, sőt, eddig pár száz szlovák és román közül kb 10-20 jelentette ki azt, hogy ő felvidéki vagy erdélyi, vagyis én így tapasztaltam eddig...


Sokat segítene ha ők is így hívnák magukat, nem csak nekünk kéne és mink lennénk a parasztok mert nem így teszünk:D(ezt nem beszólásból írom..)

2016. febr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Elmesélek egy rövid történetet.

Dédnagymamám Asztélyban született (most Ukrajna), dédnagyapám Hetében (Magyarország, most már Hetefejércse)

Amikor összeházasodtak, vaciláltak, hogy hova költözzenek, Asztélyba, vagy Hetébe. Mindegy volt, mindkettő Magyarország volt. Asztélyt választották.

De ki tehet arról, hogy idő közben húztak egy határt a kettő közé?? Kb. 15 km van a két falu közt. Mitől lesz egyikből ukrán?

2016. febr. 3. 22:30
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ide olyanok tuti nem fognak irni, mert meg ok sem tudjak a valaszt.


Ahol en lakom ott sok erdelyi magyar lakik Budapesthez kozeli kisvarosban. Soha senki nem bantja oket. Az en kozvetlen ismeretsegemben is vannak erdelyiek, szlovakok. Soha fel sem merult bennunk, hogy ok masok. A keresztanyam elettarsa is erdelyi. A legfontosabb a ferjem is az, igy a fiam is. A legjobb baratom szlovak. Soha fel sem merult bennem, hogy masok lennetek. Sot, buszke vagyok, hogy a bartotok lehetek.


Sajnalom, hogy te mast tapasztaltal.

2016. febr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%
Ha ez vigasztal, én a magyarországi magyarokat se fogadom el...
2016. febr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Na. Leírom őszintén, de tudom hogy nem lesz túl népszerű a véleményem.

Felőlem elfogadhatjuk őket magyaroknak, nem zavar. Viszont ne haragudj, de ne kapjanak már olyan dolgokba beleszólást ami rájuk nem vonatkozik. Konkrétan szavazati jogot kap egy részük úgy hogy a Magyarországra hozott törvények rájuk nem vonatkoznak. Kint nem kell 27%-os áfát fizetni meg semmi féle "unatkozoktaláljunkkivalami" nevű adót. Ennek ellenére beleszólási jogot kapnak. Arról nem beszélve hogy rengeteg támogatás megy kifelé nekik, befelé pedig hát na... Ez mind a mi adónkból és nem az övékből.

Ha idejön egy határon túli magyar akkor Magyarigazolvánnyal ingyen közlekedhet. Nekem persze ki kell fizetnem a havi 9500Ft+kiegészítő sort. Én nem vagyok annyira magyar annak ellenére hogy magyarországon élek, dolgozom és adózok? (Úgy néz ki hogy nem vagyok az hanem csak egy idióta...)

De így leírva rájöttem hogy nem is titeket kéne utálni, mert erről nem ti tehettek. Ezt mind a hatalmas vezíreing találták ki mint a babkonzervvel vett szavazatokat. Őket kéne szidnom. De légyszíves ha megadatik a lehetőség hogy egy más országnak a miniszterelnőkére szavazz ahol nem élsz akkor gondold meg mielőtt más farkával vered a csalánt és ne menj el szavazni.

Remélem nem sértettelek meg, semmi személyeskedést nem akartam. Az veled és az emberekkel nincs bajom. Viszont a fent leírtakkal nagyon is

2016. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó, akkor a "magyar igazolványra" igényelhető juttatások:


"Az életkora alapján díjmentes utazásra jogosult:


a szomszédos államokban élő magyarokról szóló 2001. évi LXII. törvény (a továbbiakban: Szátv.) hatálya alá tartozó 65. életévét betöltött külföldi állampolgár és a 65. életévét betöltött hozzátartozója a nevére kiállított „Magyar igazolvány”, illetve „Magyar hozzátartozói igazolvány” felmutatásával; "


Tényleg, mekkora hátrányos megkülönböztetés már hogy a 65 év felettiek ingyen utazhatnak! Ők valóban hatalmas bevételkiesést okoznak, mert napi szinten 4x utaznak Ukrajnából Pestre..

Ne legyél már ennyire szánalmasan pitiáner..

2016. febr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

Nekem ez fura. Már ez Magyarország, aki szeretne magyar lenni, költözzön ide. Az sem tetszik, mikor olyanok szavaznak, akik mondjuk Angliában élnek, és nem terveznek hazajönni. Én sem fogok szavazni, ha elköltözöm. Milyen jogon?


És nem vagyok magyarbvzi, sőt. De ez akkor is nevetséges. Mennyi időnek kell eltelnie, hogy ez megszűnjön? Vagy léteznek manapság olyan hazafias olaszok, akik a franciákra azt mondják, határon túli rómaiak?

2016. febr. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!