Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hívják a külhoni magyaro...

Miért hívják a külhoni magyarok az anyaországiak egy részét táposnak, tápos-magyarnak?

Figyelt kérdés
El kell árulnom,hogy van sejtésem, hogy kifélékre és miért mondják, de mit gondoltok ti erről?Vajon igazuk van amikor ezt mondják ?

2012. okt. 16. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
A rengeteg külföldről behozott tápos állathús miatt? :D
2012. okt. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Talán mert az anyaországiak jobb életszínvonalon élnek.
2012. okt. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A felvidéki Garam-mentén sohasem hallottam ezt a kifejezést, de a szlovákiai sajtóban sem találkoztam vele.
2012. okt. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nos en erdelyi magyarkent nem hasznalom de megtudtam egy karpataljai magyartol hogy a tapszeres kajak miatt van az elnevezes.Jol leszidtam ot inkabb a nyugatot tapozd b,,,meg de ne a sajat nepedet.
2012. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pro Patria ***** válasza:
41%
Ez megint valami feszültségkeltő kérdés lehet. Soha nem hallottam még ezt a kifejezést.
2012. okt. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2012. okt. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem táposok alatt értendők azok a "rideg tartásos" évek után kinevelt és elkapatott "kádárikusz pitekuszok" és leszármazottaik. Azok akik a maguk erejéből (eszecskéjéből) sohasem boldogultak volna,mindent az államnak köszönhetnek és az állam csöcsén csüngnének most is ha lenne neki akkora még,hogy jusson belőle nekik is. És mostanában nagyon sír a szájuk közülük néhánynak,mert már alig van mire felvágjanak.


Mi többiek ,ridegen tartottak pedig csak nézzük, hogy mi munkánkba és erőfeszítésünkbe( akár szellemi) van az, hogy ugyanazt összehozzuk, amit ők csak úgy kaptak .Büszkék is voltak rá sokszor és sokáig.


A gyengébbek kedvéért :Átvitt értelembe a dolgok mögé nézve.

2012. okt. 17. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!