Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mire vagyok jogosult? Kapok...

Mire vagyok jogosult? Kapok valamilyen támogatást?

Figyelt kérdés
Dolgozom, azonban napi bejelentéssel vagyok! Sajnos nem sok fogalmam van a dolgokról mivel még új vagyok ebben a témában. Ha megszületik a kicsi, milyen támogatást fogok/fogunk tudni megigényelni? Van olyan ami alapból jár a kismamáknak?
2020. jan. 7. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Napi bejelentés ilyen szempontból nem munka. Olyan,nmintha nem dolgoznál, csak az alapot fogod kapni, vagyis a gyest. Mellé családipótlèk és ha az apa tudja igényelni akkor 10eFt adókedvezmény jár. Ez így elég gyatra, keresnék valami normális munkahelyet a helyedben és várnék még jogosult nem leszek gyedre.
2020. jan. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyszeri anyaságit is megkaphatod (4 pecsét kell, ha jól tudom, régen voltam érintett),az alanyi jogon jár.

Azon túl GYES, családi pótlék. Családi adókedvezményt az apuka fogja tudni igénybe venni, mivel neked nincs olyan jövedelmed, amiből érvényesíthetnéd.

2020. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egyszeri anyasági támogatás nem jár alanyi jogon, igényelni kell.
2020. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó: természetesen, mint mindent. SEMMILYEN ellátást nem adnak, ha valaki nem igényli, ez azért eléggé nyilvánvaló.

Az "alanyi jogon jár" azt jelenti, hogy nincsenek munkaügyi feltételei. Tehát de igen: az egyszeri anyasági alanyi jogon jár, csak a terhesgondozáson való megjelenés a feltétele.

Lepontozás előtt az alapvető fogalmakkal tisztában kéne lenni.

2020. jan. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!