Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az állam naponta mennyivel...

Az állam naponta mennyivel számolja a GYÁPot?

Figyelt kérdés
2020. jan. 8. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Amennyi a járulékalapot képező jövedelmed volt. Ez nem segély, ez bejelentett bértől függően változó összeg.

Sőt a mértéke is 50%, ha nem dolgozol 2 éve, 60% ha több mint 2 éve dolgozol. Szintén 50%, a kórházi gyáp.

2020. jan. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazábol én voltam kórházba és a párom jött el GYÁPra a kisfiammal
2020. jan. 8. 18:14
 3/10 anonim ***** válasza:
🤦‍♀️ Akkor a párod bejelentett bruttó átlag fizeteséből fogják számolni.
2020. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ugyanannyival, mintha sima táppénzt. Az egyetlen különbség az, hogy a gyap napjainaknszama a gyerek életkorától függően maximálva van.

De ha te voltál kórházban, milyen jogon volt a férjed gyapon ? Nem a gyerek volt beteg. Ezt tappenzcsalasnak hivjak

2020. jan. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a táppénzcsalásba ne menjünk bele. Saját példám, sajnos nincs nagymama, nagyapa is csak egy a családba, mikor a második babánkat vártuk 2x fektettek be mert a vérnyomásom már nem reagált gyógyszerre. Nekem annyi a szerencsém, hogy a lányom már iskolás, így 7-től fél 5ig bent lehetett a suliba. De akinek még pici az első baba és nem ment bölcsibe, nincs apukán kívül anyukának senkije, hogy oldják meg az elhelyezését?!

Jó van szabadság és fiz nélküli szabadság, de vagy ad a munkáltató vagy nem. Nem tudjuk mi történt anyukával, nem tudjuk apuka munkahelye mennyire rugalmas. Nem is tartozink ránk. Ne ítélj, hogy ne ítéljtess!

2020. jan. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Nincs olyan, hogy nem ad a munkáltató fizetés nelkuli szabadságot. Gyermek nevelesre, beteg hozzátartozó ellátására köteles.

Ez igenis táppénz csalásnak számít.

2020. jan. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
1hétig korházban voltam majd 1hétig nem emelhettem mivel a kisfiam 10hónapos így muszáj volt eljönni a páromnak táppénzre... szabadság sima táppénze nincsen ha kiesett volna a 2hét az 180ezer mínusz
2020. jan. 9. 15:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Értem, kerdezo, de ez akkor is táppénz csalás
2020. jan. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lehet de a munkahelyén a kisfönöke ajánlotta ezt ezért ment el GYÁPra amugy nem is gondoltunk ilyenre
2020. jan. 9. 17:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel mehetett volna betegszabadságra is. Mi az hogy sima táppénz nincsen?
2020. jan. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!