Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit lehet tenni ha később...

Mit lehet tenni ha később igenyeltük a CSED-et?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom 28nappal a születés előtt már igényelhető a CSED. Mi ezt a születést követően igenyeltük csak meg. Jól gondolom hogy a GYED idokorlát miatt (max2 év), illetve hogy később jár le a CSED- később indul a GYED, így kevesebb támogatást kapunk? Lehet ezzel valamit kezdeni visszamenőleg?

2020. febr. 15. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Utólag már nem. Amíg más csedet kapott szülés előtt addig gondolom te vagy táppénzen voltál vagy dolgoztál szóval nem kevesebb csak mást kaptál
2020. febr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy kevesebbet kaptál. A csed annak is 24 hétig jár, aki 28 nappal korábban igényelte és annak is aki szüléstől.
2020. febr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem biztos. Ha pl te táppénzen voltál szülésig és a táppénzed magasabb, mint a GYED, akkor te így jártál jobban. Ha a táppénzed alacsonyabb, mint a GYED, akkor valóban jobban jártál volna ha a csedet 28 nappal korábban igényled. En pl végig dolgoztam és szabin voltam csed előtt, így nekem egyértelműen a gyednel de meg a csednel is magasabb volt a szules előtti 28 napom jövedelme. Illetve ha nem így döntök és táppénzre megyek akkor az magasabb lett volna, mint a GYED, tehát nekem nem érte volna meg előrébb hoznom a csedet, hogy 28 nappal több gyedet kapjak. Szoval kinek hogy. Az alap jövedelmedtol függ.
2020. febr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!