Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apa így igénybe veheti a GYED-et?

Apa így igénybe veheti a GYED-et?

Figyelt kérdés
Pár napom hiányzik a GYED-hez, így csak gyesre vagyok jogosult. Ezt lemondtam, meg akartam próbálni a méltányossági gyedet. Egyik hivatalban dolgozó ismerősöm viszont azt mondta, hogy így a pici apja is igénybe veheti a gyedet, mivel csak gyesre jogosultam, így nem kapok csed-et fél évig. Hallottatok már ilyenről, ilyet tényleg lehet?
2020. febr. 26. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, az apa is igénybe veheti, amennyiben megfelel a jogosultsági feltételeknek!

2020. febr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A baba fél éves korától lehet kérnie apának a gyedet (gyed extra) ezt munka mellett kapja te pedig magad után fizeted a tbt.

Egyébként érdemes megpróbálni hátha sikerül a méltányossági.

2020. febr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, apuka is igénybe veheti, de csak a baba 6 hónapos korától ha megfelel a feltételeknek, ami megegyezik azzal, ha az anya akarja igénybe venni. Viszont az apa csak a baba 6 hónapos korától jogosult rá. Addig te tudod a gyest igényelni, majd ha betölti a 6 hónapot, te lemondom a gyest, ő pedig igényli a gyedet. Ezt a munkáltatójánál kell intézni. Mellette teljes munkaidőben dolgozhat, mert gondolom a kicsivel te maradsz otthon.
2020. febr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!