Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Újszülött gyermek anyakönyvi...

Újszülött gyermek anyakönyvi kivonatát postai úton kapjuk meg? És kell a picinek lakcímkartya is, azt el lehet intézni majd az anyakönyvivel?

Figyelt kérdés
2020. máj. 4. 07:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Postán kapod a lakcímkártyát is.

Majd személyit kell csak intéznetek. Mert kötelező.

2020. máj. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Postán kapod az anyakönyvit, a taj kártyát, és a lakcímkártyát is. Ezeket 2 héten belül. Majd az adó kártya is postán jön de az több hónap is lehet. A személyit kell majd neked intézni.
2020. máj. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
A személyi nem kötelező!Az anyakönyvi kivonatot személyesen kell elintézni és rögtön oda is adják.A lakcímkártyát az anyakönyvi kivonattal kell kikérni,szintén személyesen.A tajkártyát és az adókártyát küldik postán.Az első kettő nem tudom miröl beszél!
2020. máj. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

3, nyugi, én se tudom, hogy te mi a francról :D

Személyi:

[link]

Az anyakönyvit, tajt, lakcímkártyát, adókártyát pedig postán kaptuk mindkét gyereknél (2015, 2019), egy lépést se kellett tenni érte.

2020. máj. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
Engem az nem érdekel,nekunk menni kellett intézni!2019 decemberi a babám,csak tudom hogy intéztuk
2020. máj. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Kötelező a személyi, csak leszarják a megmondó anyukák, hiszen úgysem megy a gyerek sehova.
2020. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Akkor mindenhol máshogy van.Nekunk külön mondták hogy suemélyi csak akkor kell ha utazunk valahová,ahová azt elfogadják.Ha olyan helyre utazunk ahova útlevél kell akkor nem kell személyit csináltatni,elég az útlevél.Szóval nem kötelező cdak ajánlott annak aki utazik.
2020. máj. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

"Akkor mindenhol máshogy van."


Minden országban máshogy, DE Magyarországon csak egyféleképpen, mert ez egy törvény, ami minden Magyarországon élő magyar állampolgárra érvényes. Nem területi hatályú helyi rendelet. ;)

Szóval kötelező.

2020. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Magyarországon élunk.De nem vitatkozom tovább.Nekunk igy volt Ennyi.
2020. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
9, jó is lesz, ha nem folytatod, mert egy törvény fekete-fehér szövegén nincs mit vitatkozni. Attól hogy titeket félretájékoztattak, még nem lesz más a szabályozás és téged terhel a következménye, nem a hülye ügyintézőt, aki a saját munkaköréhez sem ért.
2020. máj. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!