Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes, gyed témában segítség?

Gyes, gyed témában segítség?

Figyelt kérdés
Igazából az lenne a kérdésem, hogy mi van olyankor ha valaki az elmúlt években ausztriában dolgozott, de itthon él. Ilyenkor mit lehet igényelni és hol? Az a célszerűbb ha az embernek van munkahelye és onnan megy gyesre vagy úgy is jár valami ha tegyük fel éppen akkor nincs munkahelye?
2020. máj. 6. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyesre minden további nélkül mehetsz, az kb 28e ft.
2020. máj. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az elég karcsú és a gyed?
2020. máj. 6. 20:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Csed és a gyed jövedelem függő. Ahhoz, hogy arra jogosult legyél, a szülést megelőző 2 évben kell lennie 365 biztosított napnak, valamint a szülés napján is kell, hogy munkaviszonnyal rendelkezz. A 365 napba beleszámít a külföldi munka is, ha tudod igazolni. Viszont ha nincs munkaviszonyod szüléskor, akkor hiába van meg a 365 nap, nem fog csed és gyed járni, csak az alanyi jogon járó gyes és a családi pótlék, ami együtt nagyjából 37 ezer forint.
2020. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ😊
2020. máj. 7. 09:19
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha jól értem, ha én egész eddig dolgoztam, munkahelyet váltok, ott vagyok pl 3-4 hónapot és teherbe esek akkor már jár ugye?
2020. máj. 7. 09:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem szűnik meg terhesség alatt a munkaviszony, akkor igen, jár.
2020. máj. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elvileg úgy nem küldhetnek el ha jól tudom
2020. máj. 7. 09:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt nincs védettség. Ha az alatt leszel terhes, és kiderül, elküldhetnek, ha akarnak. És akkor sincs védettség ha határozott szerződésed van, és az lejár terhesség alatt.
2020. máj. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!