Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki aki nagyon otthon van...

Valaki aki nagyon otthon van a GYED témában? Ha kapok túlórapénzt, az beleszámít?

Figyelt kérdés
Akkor vázolom részletesebben. Szóval van egy 4 órás bejelentett állásom. Mellette ápolásin vagyok, azért ennyit tudok vállalni. Szóval meg van határozva a fix havi jövedelmem. De ha volt adott hónapban pár óra plusz munka, azt túlóraként kifizetik. Viszont most kaptam meg a 2015-ös adatlapomat. És ezen nem találom sehol. Mondjuk nem is emlékszem pontosan melyik hónapokban volt ilyen, de rajta kellene találnom valahol, ugye?
2016. jan. 15. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem külön tüntetik fel, hanem benne van az össz évi keresetedben.
2016. jan. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az M30-ast kaptad most meg? azon kellene rajta lennie szerintem az egyéb jövedelmek között. és mivel ebből is vonnak egészségbiztosítási járulékot, ezért ez is alapja a GYED számításának, ha az érintett számítási időszakban kaptál ilyet, akkor bele fogják kalkulálni a naptári napi alap megállapításánál
2016. jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, most nézem, ez nem az M30. "Adatlap 2015, A munkáltatótól származó jövedelemről, az adó és adóelőleg levonásáról a munkaviszony megszűnésekor." Nem igazán értek ezekhez. Ezt kaptam csak.
2016. jan. 15. 10:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Megszűnt a munkaviszonyod? Amúgy minden jövedelem bele számít a gyed alapjába.
2016. jan. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, közös megegyezéssel. Csak kíváncsi vagyok, hogy így tavalyi évről miből számolhatok majd.
2016. jan. 15. 10:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak gyesre leszel jogosult, ha szüléskor v. csed igényléskor nem vagy biztosított, nincs munkahelyed. Viszont gyes mellett az ápolási nem jár, választani kell.

Vagy, még akkor kaphatsz csedet és gyedet, ha álláskeresési támogatásról igényled meg azokat.

2016. jan. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha már nincs munkahelyed nem fog járni gyed. Ugyanis az egyik feltétele a szüléskor is fennálló jogviszony. Max az álláskeresésivel tudsz még trükközni, de akkor meg az alapján fogod kapni a gyedet, nem az előtte való jövedelmedből. De nem értem, terhesen miért mentél bele ilyenbe, hogy megszűnjön a munkaviszonyod? Így csak rosszul járhatsz.
2016. jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezt az álláskeresési támogatásos dolgot nem értem. Valaki felvilágosítana? Ez milyen esetben jár? És hogy lennék akkor jogosult CSED-re és GYED-re?
2016. jan. 15. 12:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Az tulajdonképpen a munkanélküli segély. 1 ledolgozott év után 1 hónap segélybe részeszhetsz, 3 vagy több év után kaphatod a maximális 3 hónapot. Ez is jogviszonynak számít, ezért ha a folyósítás alatt szülsz, és megvan a minimum 365 biztosított napod, akkor jogosult vagy gyedre, gyesre a minimálbér után, a te esetedben a 4 órás minimálbér után.

Viszont azt nem tudom, hogy az ápolási meg az álláskeresési jár-e együtt.

Amúgy mivel győzött meg a munkáltató, hogy aláírd a közös megegyezést?

2016. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!