Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Terhesen munkanélküliként...

Terhesen munkanélküliként meddig kell fizessem a Tb-t? Lejárt a munkakeresõ járadékom és kiderűlt terhes vagyok. Van vmilyen tamogatás, mert terhesgondozason is részt kell vennem ill. mikortól nem kell fizetbem a tb-t?

Figyelt kérdés
2020. máj. 18. 09:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Addig leállni a baba gyártással, míg nem lesz munkád.
2020. szept. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
74%

Így van, amíg bizonytalan a helyzetetek, addig illett volna vèdekezni. De ez mostmár mindegy is.

Èn azt nem èrtem, hogy ez egy májusi kèrdès, mièrt van/volt kiemelve? Meg lett válaszolva, szülèsig fizetned kell a TB-t, addig támogatás nem jár, te magad utána nèztèl, hogy szociális alapon nem vagy rá jogosult, hogy átvállalják a Tb fizetèst. Akkor mi mèg a kèrdès? Ès azóta már bőven el is kellett ezt intèzned.

2020. szept. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"Nem a körulmények vezetik az életem" - azt látom, anyagilag szarban vagytok, de azért kell a gyerek. :D Nem lehetett volna várni pár hónapot? Felelősségteljes ember nem szaporodik, ha nincs munkája és nincs miből fedezni még a kötelező biztosításait sem.

Akik erre rámutatnak, meg le vannak pontozva, pedig igazuk van! Senki nem mondta egy szóval sem, hogy el kellett volna vetetned, azt mondták, hogy ilyen anyagi helyzetben várni kellett volna. De gondolom, május óta már sikerült megoldanod. Boldog babavárást!

2020. szept. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

SE agyatok se szívetek. A férjemnek van jó állása csak nekem nincs.

Nem vagyunk szarban , nemis irtam ilyet, csak nekem nincs bejövetelem most ennyi.

Viszont van ház, félretett pénz , külföldön is vannak/voltak támogatások kismamáknak , fura hogy itt nincs semmi.


Ha dolgoztam volna új munkahelyen akkor is kb. eltaposnátok hogy milyen sz.r vagyok mert kihasználom a munkaadót majd megyek szülni,

ha dolgoznék az a bak, ha ne az a baj, tehát mindig van vmi amibe belekössetek.

Gratulálok a gondolkodásotokhoz

2020. szept. 28. 11:06
 25/28 A kérdező kommentje:
bocs pár helyseírásért , mindegy.
2020. szept. 28. 11:07
 26/28 anonim ***** válasza:
85%
Ha annyira sok pénzetek lenne, akkor nem az lenne az első kérdésed, hogy milyen támogatásokat vehetsz igénybe, mert munkanélküli lettél. Nem kell a rizsa. Az meg, hogy felelősen gondolkozó embereket szólsz meg, akik bizonytalanra nem vállalnak gyereket, téged minősít, nem a válaszadókat.
2020. szept. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

blabla a felelossegteljességről.

Semmi köze.

Támogatas barmikor jól jönne egy kis plusz miert ne, inkább utálom h az orszag ilyen rosszindulatuakkal van tele mint ti.

Nem az egymás segitése a lenyeg hanem a gonoszság.

Inkább az egyszerűbbek vállaljanak babat akikbe több a jóság mint a pénzesek , mert az egyszserubbek lehetnek gazdagok de a gazdagabbak nem lesznek sose önzetlenebbek és jószívubbek.

Pápá

2020. szept. 28. 12:18
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, az egyszerűbbek vállalnak gyereket, azért van 3 millió mélyszegény Magyarországon. Amikor cikket írnak erről és valaki oda meri írni, hogy talán nem kéne gyerek(ek)et gyártani a szegénységbe, akkor meg jön a hozzád hasonló sok okos, hogy "jaj, de hát a gyerek kincs és neked nincs szíved, meg szemét ország, szemét emberek stb."


"Nem az egymás segitése a lenyeg hanem a gonoszság." - én segítek neked, tudod, rengeteget adózom, mert tisztességesen dolgozom, rendes bejelentéssel egyetemista korom óta, akárcsak a férjem. Mi mégis várunk és csak megfontoltan vállalunk majd gyereket. Az én befizetett adómból meg tudom, neked jól jönne az a "kis plusz", ahogy írtad, én meg mint nettó befizető nem kapok semmit. Én a helyedben mélyen hallgatnék és imádkoznék, hogy a "jól kereső" férjem ne hagyjon el, mert munkanélküli egyedülálló anyaként kisbabával nagyon nehéz lesz neked.

2020. szept. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!