Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkanélküliként milyen...

Munkanélküliként milyen jövedelmeket lehet kapni ha terhes vagy?

Figyelt kérdés
Több éve dolgoztam egy cégnél de leszámoltam mert nagyon sokat idegeskedtem,találtam egy munkahelyet de annak az a feltétele hogy 3 hónap regisztrált munkanélkülinek kell lenni hogy felvegyék utánam a támogatást . Jelenleg jár még fél hónapig az állkeresői viszont férjemmel több éve próbálkoztunk hogy kisbabánk legyen de sajnos nem sikerült, majd most kiderült hogy 3 hetes terhes vagyok. Nagyon örülünk neki viszont nem vagyok tisztában vele hogy mégis milyen pénzbeli juttatások járnak? Hol igényeljem meg? Tb ellátás stb?!

2018. szept. 24. 12:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

( 3 hetes terhesség nincs)


Terhesen semmi nem jár

A gyerek apjának hár 91 nap után az adókedvezmény

Ha megszültél:

Családi pótlék

Egyszeri anyasági

És a gyes


Más nem

2018. szept. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Ha jól értem, kapod még két hétig kb a munkanélkülit aztán semmit. Vagyis letelik a három hónap, ami kell a támogatottságidhoz és felvesz az új munkahely, mehetsz dolgozni is akár, nem?


Mert ha nem mész, akkor nem kapsz gyedet, ugyanis a szüléskor kell hogy legyen munkaviszonyod.

2018. szept. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Egyszeri anyasági,családi pótlék 12500 ft,gyes 28500 ft.
2018. szept. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
igen de a gyermek nem volt betervezve hiszen annyi éven keresztül nem sikerült így nem hiszem hogy felvesznek az új munkahelyre terhesen, ráadásul fizikai munka is mert gyári munka !
2018. szept. 24. 12:47
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Az előző leírt mindent,annyit tennék hozzá,hogy terhesség alatt nincs tb támogatás,csak akkor leszel jogosult ingyenes tb ellátásra,ha a baba megszületett. Ha lejár az álláskeresésid,és nem helyezkedsz el dolgozni,akkor a terhesség alatt fizetned kell magad után. Ezt a Nav-nál tudod intézni.
2018. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! Esetleg szociális segély megigénylése és a TB nem kell így fizetnem?Sosem voltam még ilyen helyzetben !
2018. szept. 24. 12:50
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Ha még csak pár hetes vagy, simán el tudsz menni dolgozni, persze ha nem visel annyira meg a terhesség. Sokan titkolják a próbaidő alatt hogy terhesek, csak hogy kapjanak majd ellátást. Meg van róla a véleményem, de nem te lennél az első.

Ahogy már írtuk, ha nem mész dolgozni, és szüléskor sincs munkaviszonyod, akkor csak családi, gyes fog járni. Ha apa tudja igényelni akkor 10eFt adókedvezmény, illetve ha jogosult rá, akkor a baba fél éves korától igényelhető a gyed is a fizetésén felül. Ha te sem leszel gyesen akkor még fizeted a tb-d. Ezt akkor is, ha lejárt a munkanélküli.

2018. szept. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Nincs ilyen


Jah és az írt gyes összege az brutto

Abból még adózol így kevesebbet kapsz

2018. szept. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
Most akkor évek ota próbálkoztok vagy nem volt betervezve?
2018. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Menj be az önkormányzathoz ha gondot okoz havi 7000 tb fizetés. Ott majd megállapítják az egy főre jutó jövedelem alapján, hogy fizetik e helyetted vagy sem.
2018. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!