Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Első gyerkőccel gyesen vagyok...

Mani28 kérdése:

Első gyerkőccel gyesen vagyok augusztusig,terhes vagyok a másodikkal aki februárra várható.jogosult leszek ugyanúgy csedre és gyedre a masodikkal?

Figyelt kérdés

2020. jún. 19. 11:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy mi van a munkaviszonyoddal. Illetve hogy tervezed augusztus és február között. Visszamenni, tp kivenni...
2020. jún. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%
Menj el táppénzre és igen. Mindenre ugyanúgy.
2020. jún. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
40%
Sajnos kevesen tudják de már most elmehetsz táppénre terhesen..járj utána!!!csak a munkáltatod kell felhivnod hogy ezt szeretnéd.Tényleg van ilyen,én is így voltam :)
2020. jún. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
És az nem probléma,ha a munkáltatók nem kifizetőhely?? Egyébként igen él a munkaviszonyom...ha elmegyek táppénzre,a gyesről le kell mondjak?
2020. jún. 22. 22:32
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell lemondani. De: akkor menj el tp-re, ha

- eü-i okod is van rá a terhesség tényén kívül, nehogy felnyomjon valaki,

- nem jóskapistánál, hanem valamilyen nagyobb cégnél dolgozol, akik lenyelik a plusz ktget,

-vagy egyébként se tervezel ugyanoda visszamenni dolgozni...

2020. jún. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
Az nem probléma, ha nem kifizetőhely. Alapvetően annyi, hogy a dokival kell egyeztetni, hogy írjon ki, mert meg nem tudsz így visszamenni dolgozni. Le lehet amúgy pontozni mindenkit is, de mivel van rá lehetőség, hogy valaki terhesen tp-re menjen, hülye lenne nem kihasználni második gyerek esetében. Elsőnél en végig dolgoztam, de ha most teherbe esnék, mig itthon vagyok, eszem ágában nem lenne visszamenni pár hónapra, ami a munkáltatóval is kicseszes meg azzal is akit a helyemre vettek fel. Pedig aztan en rohadt nagy munkamániás vagyok. Minden nap 6-7-ig dolgoztam meg sokszor meg éjjel is otthonról. Pedig 4-ig szól a munkaidőm. Ez van.
2020. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Le lehet amúgy pontozni mindenkit is, de mivel van rá lehetőség, hogy valaki terhesen tp-re menjen,"


Ha oka van rá, menjen. De az önmagában nem ok, hogy otthon van a másik gyerekkel és terhes.

Egészségügyi ok kell, ha nem akarja megütni a bokáját.

Tapasztalat.

2020. jún. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
22%
7-es teljesen problémamentes terhessegem volt. 2 veszélyeztetett kóddal futottam végig 🤷🏼‍♀️ Azóta se tudom mire fel. Állítólag a kórház több pénzt kap így. Szóval ebből nem úgy tűnik, hogy bárki problémázna.
2020. jún. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%
8-as, attól még ez táppénzcsalás, és ha valami küszködő kis üzletben dolgozik a kérdező, nem fog tetszeni nekik, hogy fizessék a bére 30%-át, csak mert neki otthon van kedve maradni.
2020. jún. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Hiába pontozol le. En írtam, hogy végig dolgoztam, egyetlen napot nem voltam tp-n életemben, és ha hivatalosan kiadja a kórház a veszélyeztet kódot az nem táppénz csalás. És a kis küszködő cégnek az jobb, hogy most oldja meg, hogy a kerdezot is visszavegye meg valamit csináljon azzal is, akit helyette vett fel, aztan úgyis megint elmegy szülni? Ez mindenképp szívás ha a cég szemszögéből nézed, de ettől meg szaporodni szaporodnak az emberek.
2020. jún. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!