Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Első gyerkőccel gyesen vagyok...

Mani28 kérdése:

Első gyerkőccel gyesen vagyok augusztusig,terhes vagyok a másodikkal aki februárra várható.jogosult leszek ugyanúgy csedre és gyedre a masodikkal?

Figyelt kérdés

2020. jún. 19. 11:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"és ha hivatalosan kiadja a kórház a veszélyeztet kódot az nem táppénz csalás"


Kis fogalomzavarban szenvedsz.

A veszélyeztetett terhesség nem jelent automatikusan keresőképtelenséget, amire táppénz jár.

Mindkét terhességemmel veszélyeztetett voltam, mégis csak a másodikkal voltam keresőképtelen. Az elsővel simán dolgoztam végig, "pedig" vele se kamu okkal soroltak veszélyeztetettnek. Csak szimplán a munkakörülmények összeegyeztethetőek voltak az orvosi ajánlással, mert nem fizikai munkát végeztem (amiről letiltottak) és akkor nem kellett ágynyugalom.


És igen, továbbra is tp csalás keresőképtelenségi ok nélkül kiíratni magad.


És sajnos jelenlegi helyzetben, amikor március óta boldog boldogtalan beprópálkozott a táppénzzel, mert a gyerekek felügyeletét nem tudták megoldani, bizony megnövekedett az ellenőrzések száma.


Ezért javaslom, hogy csak okkal menjen el.

2020. jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
40%
Nos nincs igazad. A veszélyeztette kód a keresőképtelenség alapja. Mint írtam en is végig dolgoztam vele. Arra tudja kiadni a háziorvos a tp papírt. Tőlem is kérdezte, hogy akkor most tp-re akarok e menni. Mondtam, hogy nem. Nem kell ezt túlmisztifikálni. Értem a cégek helyzetét, de a kerdezot is. Vagy most akkor csapja bölibe a gyereket, menjen vissza kb. max 4 hónapra dolgozni majd megint szülni? Ez ugyan kinek lenne jó? De most így amúgy tényleg? A vállakozás elküldi, akit a helyére felvett? Kifizeti a kérdező szabadságait. A kérdező beszoktatja a bolibe a kicsit. A kicsi kéthetente beteg egy hetig. A vállalkozásnak nincs embere, mert kérdező táppénzen van csalás nélkül, plusz mondjuk kiveszi az időarányos idei szabadsagait is. Szóval? Mi is a lényeg? Mi is a jó abban, ha visszamegy? Kinek jó? Mi a jó megoldás ebben a helyzetben? Mert azt nyilván te is gondolod, hogy otthon nem fog maradni 20 ezer Ft-ért, ha éhen nem akarnak halni.
2020. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Bocs rosszul írtam Szoval otthon nem fog maradni a 20 ezer Ft-ért sem. Plusz ugye ha nem megy vissza dolgozni eleve elveszíti az állását. Így a biztosítását is. Szoval vagy visszamegy és szivat mindenkit, vagy táppénzre megy és szívatja a munkáltatót. 🤷🏼‍♀️
2020. jún. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
74%

"Nos nincs igazad. A veszélyeztette kód a keresőképtelenség alapja."


Szakmám, ne oktass! ;)

A veszélyeztetettség csak kockázatbesorolás, nem alapja a táppénznek, csak amennyiben a veszélyeztetettség akadályozza a munkavégzést.

Pl:

a, hematóma, vérzés, szigorú ágynyugalom = nyilván nem tudsz bejárni 50 kilométerre dolgozni, azaz keresőképtelen vagy, jöhet a tp.

b,

előző terhesség császár = rögtön magas rizikóbesorolást kap az illető, azaz veszélyeztetett, mégis lehet problémamentes terhessége és dolgozhat végig

2020. jún. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Ok neked a szakmád, nekem meg a tapasztalatom. Szerinted a háziorvos nem tudta, hogy kiirhat e a kórházi besorolás alapján vagy nem? Ne viccelj már. És nézz körül. Most egy dolog hogy te mivel értesz egyet vagy mivel nem, de azért a válaszolni nem válaszoltál, hogy ugyan mi lenne a szuper megoldás egy ilyen helyzetben, amivel a munkaltato nem jár rosszul?
2020. jún. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%

"neked a szakmád, nekem meg a tapasztalatom"

És szerinted ő látott már több terhes nőt a munkája során, vagy te voltál többször terhes?

2020. jún. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem én legalább annyi terhes nőt és az ő tp papírjaikat láttam, mint egy átlag eü-s. (Pár ezer fős cég) Nagyjából egy kezemen meg tudom számolni hogy hányan veszélyeztettek tényleg/év. De ezt engedjük el. Mindenki tudja, hogy aki ki akarja magat íratni, ki fogja és a rendszer ebben partner. Aki mást állít az nem tudom melyik bolygón él. A kérdésemre nem kaptam választ. A kérdező esetén pontosan ki és hogyan járna jól, ha ő visszamegy dolgozni?
2020. jún. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
17, nem eü-s, hanem tb jogász
2020. jún. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Meg mindig nem a szakmad a kérdés. És nem is kompetenciád. Hanem a gyakorlat, ami alaposan eltér az elmélettől. (Mást ne mondjak az utóbbi 2 évben 100 tp felülvizsgálatból egy elmarasztalás sem történt. Meg abban az esetben sem, mikor a kedves kolléga a Balaton közepén szelfizett, amikor nagyon beteg volt). De amúgy full nem ez a lényeg. Tb jogászként nyilván tudod, akármikor kiírnak egy kismamát. De a megoldást meg mindig nem fejtette ki itt egyik táppénz csalozo válaszoló sem, hogy a kérdező szituációjában ugyan mi a szuper megoldás, amivel nem szívja telibe senki?
2020. jún. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Látom megoszlanak a vélemények.Veszélyeztetett terhes vagyok magas vérnyomás terhes diabétesz és egy előző vetélés miatt...szoval szerintem z elég indok a 9es kódhoz.nem akarom szívatni a munkáltatót sem,de el kell mennem tpre.Szakács vagyok,dokim is ezt javasolja...igy még mielőtt lejár a gyesem és felmondanának elmegyek tpre
2020. jún. 29. 21:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!