Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek szükséges emelni...

Szerintetek szükséges emelni a GYED mértékén és ha igen, akkor mennyivel?

Figyelt kérdés

2020. jún. 27. 17:12
A kérdező szavazást indított:
Maradjon annyi mind eddig.
A br. bér 80%-ra emeljék (felső korlát nélkül)
A br. bér 85%-ra emeljék (felső korlát nélkül)
A br. bér 90%-ra emeljék (felső korlát nélkül)
A br. bér 95%-ra emeljék (felső korlát nélkül)
A br. bér 100%-ra emeljék (felső korlát nélkül)
31 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Maradjon,de a felső korlát nagyon alacsonyan van... / annak ellenére mondom, hogy nekem alig lenne magasabb/
2020. jún. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Én meghagynám ami most van, felső korlát nélkül, viszont kitolnám 3 évre. De inkább ezt emeljék mint a GYEST.
2020. jún. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Felőlem emeljen rajta de akkor a szükséges bejelentett munkaviszony éveit is növelje. Nem hiszem, hogy jó ötlet olyat támogatni a gyerekvállalásban aki alig dolgozott még valamit, se karrier, se biztos anyagiak, se tapasztalat se semmi. Szerintem aki felelősségteljesen vállal gyereket annak úgy is az az első, hogy valami karrierfélesége legyen és egy olyan munkahelye ahol már bizonyított annyit, hogy visszavegyék szülés után.
2020. jún. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Maradjon ennyi es felso korlat is legyen !!!

Es emeljek mar meg a gyes/gyet vegre ...

2020. jún. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

4-es, GYES-t az is kap, aki életében nem dolgozott, nem adott a közösbe. maradjon csak annyi, amennyi.


Bár engem már nem érint, de inkább a munkaviszonyhoz kötött juttatást emeljék. Bár van olyan ismerősöm, aki 2 évet dolgozott összesen, majd szült 3 gyereket, tehát 6 évig kapott GYED-et. Ez 100%-al, 200 ezres fizetéssel számolva több, mint 14 millió Ft, plusz a CSP, aztán GYET.

2020. jún. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
4es, GYESt minek? Azt azok is kapják akik nem dolgoztak és nem is akarnak. Járjon 3 évig a GYED a dolgozó szülőknek, felső korlát nélkül, a GYES meg maradjon ugyanannyi mint most, ne ösztönözzünk már gyermekvállalásra olyanokat akiknek büdös a munka.
2020. jún. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A gyes es a gyet nagyon alacsony ...

3 gyerek mellet dolgozom 6 oraban + gyet (nem tudom egyedul megoldani mashogy, se ferj se mas rokon, gyt nem jon mert ful nem tudom hol az apuci)

Ha 8ban tudnek akkor vagy 50e tobb lenne a bevetelem.

De nem tudok.


Hiaba jarna a gyes a kicsire meg, nem tudok mellette gyetet is igenyelni a 3 gyerek miatt. Mert csak egyiket lehet.

2020. jún. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!