Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Székesfehérvári kórházba mit...

Székesfehérvári kórházba mit és mennyit kell vinni babának? Megnéznétek a listám? Mennyivel előbb írassam fel gyerekorvossal a szükséges ápolási dolgokat?

Figyelt kérdés

Azt hallottam,hogy a ruhán és takarón kívül már semmit sem adnak.4 és fél éve még lányomnál csak popsitörlőt kellett vinni.

popsitörlő

pelenka

na ezekből nem tudom a mennyiséget

textilpelus

popsikrém

fürdető

70 % os alkohol

gézlap

hintőpor

vatta?

kiskesztyű

én vinnék sterilizáló folyadékot illetve cumit

mellszívót

ez csak az ottlévős lista nyilván ehhez jön hazahozós ruha és hordozó,de ezt gondolom férjem is behozhatja később

a nekem való dolgoknál nem tudom aranyérkenőccsel,mellkenőccsel,bimbóvédővel,szopisteával,esetleg homeós tejszaporítóval milyennel és egyáltalán készüljek e..októberi lesz a baba és nagy valószínűséggel császáros leszek és aranyerem már most kint van..

ja és kell tényleg házassági anyakönyvi kivonat egy hónapnál nem régebbi?



2013. aug. 13. 13:13
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és tudnátok esetleg azt,hogy mikor lehet látogatni illetve,hogy látogatás és wcre menés idejére szívesen veszik e ha beadom a babát?illetve mi a helyzet tápszer illetve cukros víz kérdésével,ha nem akar megindulni a tej vagy más ok miatt?
2013. aug. 13. 13:16
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem kaptál a védőnődtől listát? Adnia kellet volna egyet amit a kórház ad ki.. de ha neked nincs akkor leírom :)

Kelleni fog az összes létező papírod ami összegyűlt a terhesség alatt, Ha itt fehérváron volt az esküvőtök akkor az eredeti házassági kivonat bemutatása elég, ha nem itt volt az esküvő akkor 300 napná nem régebbi hiteles másolatot kell vinnetek. (Ennek a másolatnak a kikérése nem kerül pénzbe) Nekem írtak teát a neve Lactoherb, nekem nagyon bevált. Bimbóvédőt vihetsz esetlen és aranyérkenőcsöt is ha problémád van vele. A kicsinek adnak ruhát amíg bent vagytok, mindennap fürdés után adnak rá tisztát.

A babának amíg a kórházban lesztek annyit írnak, hogy:

- 1-2 db textilpelus

- popsitörlő

- vékony sapi

- kiskesztyű vagy kiszokni a kezére

- pelus

- popsikrém

- köldökellátáshoz alkohol és mullap

- meg a köldökére a hintőpor (nekünk naturlandos hexachlorophen volt)

Amiben hazaviszitek azt elég akkor bevinni ha mennek értetek! :) Könnyű szülést neked! :)

Én 9 hónapja szültem itt a Szent Györgyben tehát sztem azóta nem változott sokat :)

2013. aug. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ja azt elfelejtettem írni hogy nekünk 25 db pelus elég volt arra a 3-4 napra :)
2013. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi,még nem kaptam gondolom mert 30ésfél hetes vagyok még csak.De én szeretek mindenre idejében felkészülni...
2013. aug. 13. 14:13
 5/8 A kérdező kommentje:
és látogatás?
2013. aug. 13. 14:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Elhiszem. Minél előbb annál jobb.

Látogatás? Erre már pontosan nem emlékszem,mert az én párom a kórházban dolgozik és bármikor bejöhetett, de valami 2-3 órától 5-6-ig van és akkor sem mehetnek be a kórtermekbe a látogatók, csak a folyosón lehetnek. Kicsit zavaros olyankor az osztály.. :/ a kicsit max az ajtóba tolhatod ki.

2013. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A gyerekorvost, ha kiválasztottad hívd fel, jelentkezz be, hogy szeretnél bemutatkozni. Szerintem már mehetsz, ha gondolod. Én kb. a 32. héten voltam. Nekem alkoholt, popsikrémet és hintőport írt fel. Akkor lehet kiváltani, ha megszületett a baba, mert rá kell írni a nevét és a szül. idejét. Azt Apa fogja kiváltani. Fürdetőt nem írt fel. A kórházban a nővérkék fürdetik a babákat.


A kórházi csomaghoz: szülésfelkészítőn mondták, hogy nem érdemes tejszaporítokat inni az elején, mert a tejci kb. 3. napon lövell be, és ha erre rásegítesz be is gyulladhat a cicid. Én a mellszívót párommal hozatom majd be, ha kell.

Saját holmit tudod (hálóing, papucs stb.)? Leírom, ha szeretnéd!


36 hetes kismami

2013. aug. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a én cuccaimat tudom,nem először szülök,csak baba dolgait nem mert azóta változott,ráadásul első babám koraszülöttosztályon volt,ott más volt.Akkor mindent adtak babának csak popsitörlőt kellett vinni.A gyerekorvost ismerem,nagylányommal hozzá járunk picivel is hozzá fogunk.Csak azért kell akkor előbb felíratni,hogy kórházba már vinni tudjam.És mivel pici nevére nem lehet nagylány nevére tudom..
2013. aug. 14. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!