Hogy éri meg jobban? 1. Szabadság, táppénz, szülés napjától csed, gyed VAGY 2. Szabadság, korábban igényelt csed, gyed?

Figyelt kérdés

Nem értek ezekhez.

A Bruttóm kb. 260.000 ft. Még dolgozom.

Van még bent szabim, ha azt kiveszem, utána mehetek szülés előtti csedre, később gyed.

Viszont bent is hagyhatom a szabim egyrészét, és mondjuk szülésig elmegyek táppénzre (kb. másfél hónap). Nyilván akkor a csed a szülés napjától indul és 168 napig jár. Aztán gyed a 2 éves koráig.

Tudok valaki segíteni, hogyan lenne jobb?


2020. júl. 28. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Attol függ, hogy az ellátás alapjául szolgáló időszak számításánál melyik a kedvezőbb. Általában az a javaslat, hogy ameddig csak lehet, dolgozzon a kismama és az utolsó időszakra vegye ki a szabadságait, mert így a teljes fizetését alapul veszik az ellátás számításánál. Ugyanakkor ha tappenzre mész már korán, akkor az rontani fogja az átlagot is.
2020. júl. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Táppénzre kb. 1- 1,5 hónapot mennék. Most vagyok a 31. héten. és szeptember végére vagyok kiírva.
2020. júl. 28. 10:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Csed mindenképp 24 hét fixen. Az a kérdés, hogy abban az 1 hónapban szülés előtt mennyit kapnál?

És akkor az a több, vagy a leendő gyed?

A gyed bruttó 260 után nettó 136500 lesz neked.

A tappenz bruttó 260 után netto 132600.


Tehát a gyed több, igy minimálisan jobban jársz ha kéred a csedet amilyen korán lehet.


De igazából van amikor elméleti a kérdés, mert csed legkorábban a szülés kiirt napja előtt egy hónappal kezdheto. Nagyjából mikor már majdnem amúgy is esélyes a szülés.

2020. júl. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért rontaná az átlagot a táppénz? A csed/gyed alapja a járulékalapot képező jövedelem. De a táppénz csak adóköteles, nem fogják bele számolni.

Kb 156 ezer lenne a havi brutto táppénzed, ebből csak 15% szja jön le.

180 ezer körül lesz a bruttó csed/gyed. Csedből is csak adót vonnak, így 168 napig magasabb ellátást fogsz kapni. A gyededből viszont az adón kívül 10% nyugdíj is levonásra fog kerülni, ez fog járni a két éves koráig.

Gondold át, hogy jobb neked.

A szabikat nem érdemes pazarolni, kell az majd az ovi vagy bölcsi beszoktatásra.

2020. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Kedves utolsó, akkor mit javasolsz? Menjen a kb. 1,5 hónap táppénz a szülésig?

Igen, szabit én is úgy gondolom, hogy tartok meg, jó lesz az később is.

2020. júl. 28. 12:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Le írtam a 3as válaszban.


4es ugyanazt írta le lényegében csak szakmaibbnak tűnik, cserébe te meg nem érted :))


Én azt írtam le amit nettóban a kezedbe kapsz (nyilván családi adókedvezmény jön majd hozzá, neked vagy férjednek)


(Sose értettem miért jó az, hogy félig kiszamolunk valamit aztán oda lökjük, hogy ezt meg azt X % vonnak még ebből aztán a kérdező meg nem érti, hogy jó és akkor hány éves a kapitány? Most vagy segítünk szájba rágósan, vagy máshogy akkor minek?)

2020. júl. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A csed meg aztán tényleg nem számít, az mindenképp fix 24 hét, nettó 154700 Ft lesz (plusz családi adókedvezmény 10e de ezt akár férjed is kérheti és akkor te nem kapod)
2020. júl. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 3-as és a 4-es kiszámolták.

Ha táppénzre mész, és szüléstől kéred a csedet, akkor másfél évig jár majd a gyed.

Ha szülés előtt 4 héttel mész csedre, akkor 1 év 7 hónapig kapsz gyedet. (egy hónappal több gyed, de nincs táppénz ugye)


Ha utóbbit választod, akkor 4 ezer forinttal jársz jobban. Összesen.

2020. júl. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon jót nevettem!! Köszönöm és teljesen igazad van. Nem értek hozzá, nekem kell a szájbarágás.

De köszönöm a 4-esnek is! Meg mindenkinek!!!

2020. júl. 28. 13:28
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 8-as, így kerek a történet nekem!
2020. júl. 28. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!