Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan tudom az újszülött TAJ...

Hogyan tudom az újszülött TAJ számát megszerezni, mielőtt még megjönne a kártya?

Figyelt kérdés
3 hónapja húzódik az anyakönyveztetes, emiatt se taj, se ado, se csed, se anyasagit nem kaptam még. Az anyakönyvi kivonat holnapra elkészül, de mar nem szeretnek meg heteket varni a taj kártyára, minel elobb beadnam a csedhez az adatokat. Hol tudok ennek utána járni? Köszönöm!
2020. szept. 3. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hogy 3 hónapja húzódik? Így is tudsz mindent igényelni, utólag is be lehet vinni a gyerek adatait, én is szülés után rögtön igényeltem, ahogy hazajöttünk a kórházból. Az anyaságit megvan, hogy meddig lehet igényelni, nehogy kifuss az időből, úgy emlékszem, nem is kellett ahhoz a TAJ szám.
2020. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Anyasàghoz a védőnő állít ki egy igazolást , nem kell taj hozzá
2020. szept. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Okmányirodába megtudják neked mondani. Amint elektronikusan kiállították az anyakönyvi kivonatot, a rendszer automatikusan legenerálja. (Ez tuti, 2 hónapja született a fiam, neki nekünk kellett minden papírját intézni).

Nekem is felírta ott egy papírra, majd másnap mentem vissza az igényléses papírokkal.


Az egyszeri anyaságihoz meg kell adni a gyerek TAJ számát, hogy igényelni tudd!

2020. szept. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!