Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Én őszintén nem értem mi...

Arktika kérdése:

Én őszintén nem értem mi értelme van ennek a GYed Gyes gyád CSEd stb megállapodásoknak. Miért érdeke a munkahelyeknek hogy fizessék a gyerek utáni járandóságokat? Vagy ha az állam fizeti akkor miért kell ehhez munkahelyről szülni menni?

Figyelt kérdés
Valaki el tudná magyarázni mi ebben a logika? Ebből nekem az jön le hogy a sorozatban szülés államilag meg van nehezítve, bonyolitva. Vagyis ha egymás után szeretne több gyerekeket valaki akkor mindig előbb be kell hogy dolgozza magát valahol és ez +fél évvel késlelteti a dolgot. Ez akkor most népességcsökkentési politika v mi?
2020. okt. 20. 23:10
1 2
 1/13 Derjaderja ***** válasza:
76%

Hát én ezt nem értem. Én most szülöm majd a másodikat, még gyeden vagyok a naggyal.

A kicsi miatt újra fogom kapni ugyanazt a csedet, amit a nagynál (6 hónapig), a nagy miatt még 3 hónapig a gyedet utána a gyest.

Nem kell sehol újra bedolgozni magam, én eleggé meg vagyok elégedve ezzel a rendszerrel.

2020. okt. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem a munkahely fizet, hanem az állam. Azèrt kell munkahelyről menni szülni, mert a kereset alapján állapítják meg a járandóságokat, továbbá azoknak jár a magasabb összegű juttatás (nem csak gyes), akik előtte adóztak, ès tették is abba a bizonyos közös kalapba.

Több gyerek esetèn nem kell újra "bedolgozni", ha megvan a munkahely csed, gyed, gyes alatt, akkor az ugyanúgy biztosított jogviszony.

2020. okt. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja akkor ez kb olyan mint a Kresz, a repülő autók helyett, Jó alibi az állam részéről...
2020. okt. 20. 23:57
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Milyen alibi?
2020. okt. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen értetlen vagy, kérdező.

Állami juttatások vannak, melyek egy része csak akkor jár, ha előtte volt megfelelő idejű munkaviszonyod.

Összevissza zagyválsz mindent. A végén még a Kreszt is idekevered.

2020. okt. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, menjél el dolgozni ha ellátást akarsz. Nem gondolhatod hogy csak úgy járni fog minden ha szülsz. A rendszer teljesen jó így, én magas csedet, maximum gyedet kapok, megdolgoztam érte. A masodik, többedik gyerek után még több járna majd, egyre több kedvezmény és mentesség. De tudod, ezért dolgozni kell.
2020. okt. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is jó a rendszer, azèrt van így, hogy ne a "megèlhetèsi gyermekvállalás" növekedjen, ès ezzel a nyomorban èlő gyerekek száma. Azèrt nem nőtt a gyes ès csp összege sem tizenx ève, inkább a munkaviszonyhoz kötött juttatásokat igyekeztek növelni.
2020. okt. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem te vagy a legélesebb kés a fiókban, ugye kérdező? Ismered a rendszert és érted is a sok logikai buktatókkal megsépeklt sületlenséget, amit ideokádtál, avagy csak íráskényszered volt?
2020. okt. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
na, még az kellene, hogy mindenki csedet kapjon meg gyedet, aki a hatodikat se fejezi be és már szüli sorra a purdékat... sőt, én még a csp-t is munkaviszonyhoz kötném 2 gyerek felett...
2020. okt. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Itt valami nagy katyvasz van a kérdező fejében.
2020. okt. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!