Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kismama lettem időellőt!...

Kismama lettem időellőt! 4óráb vagyok bejelentve, ma megyek dokihoz ha megerősíti a főnökömmel szeretnék beszélni, hogy jelentsen be teljes munkaidősnek! Ez lehetséges hivatalosan, nem fogják megbüntetni? van értelme iet kérnem?

Figyelt kérdés

Eddig is napi 9órát dolgoztam,ha 120000 a fizum és most bejelent mennyi járulékot kell utánam fizetni,mert azt én akaron majd kifizetni neki,csakhogy teljes munkaidös legyek! most kb 7hetes lehetek!

Meg mennyi csedet,gyedet fogok kapni kb?

Köszönöm aki jártas ebben és válaszol!


2015. dec. 11. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Én is 4 órába vagyok bejelentve , amikor a doki az Uh odaadta a leleteim amivel mehettem a védőnöhöz akkor a főnökömnek is egyúttal elmondtam a 8.héten. 12 óràt dolgoztam , én beszéltem vele , hogy jelentsen át 8 órába ,és nem én fizetem magam utàn a járulékot,át is jelentett de neked nem kell magad után fizetni a jàrulékot, kismamákat amugy is 8 oraba dolgoztathat, nekem itt volt a bokkeno h 12 oraztam kismama kent sokaig. (Fizikai munka) . Szerintem beszeld meg vele hogy jelentsen be 8 oraba hogy jobb legyen a gyed ed szules utan .
2015. dec. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
minimálbérre vagy bejelentve és kézbe kapod a 120.000 Ft-ig a többletet ugye? szülés várható időpontja?
2015. dec. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

attól függ mikor mész tp-re. ha nem tervezed, akkor fog dobni rajta, de biztos lesz a 180 napba a 4 órás minimálbér fizudból. ha korán tp-re mész akkor felesleges, mert onnan még 3 hónapot visszaszámolva kezdődik a fél év ami az alap.

tehát ha végig dolgozol akkor 6 hónapos terhességedig a fizetéseid átlaga lesz az alap. ha előbb akkor tolódik a terhesség előtti időre. így érted? számolgass... de mondjuk ha nem is emelkedik a gyeded, akkor is van olyan ami miatt jól járhatsz vele, pl. mikor visszamész, már a 8 órás béred után fizeti majd a szabikat vagy ha lesz kistesó, akkor rá ugye több fog járni

2015. dec. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!